Logo
2 Травня 2019, 22:52
Теги: здоров'я

Чому не можна заміняти медом цукор

І хоч мед часто називають здоровою альтернативою цукру, дослідники вважають, що така заміна – це лише маркетинговий прийом. 

Фахівці британської організації Action on Sugar дійшли до висновку про те, що мед не можна вважати продуктом, який заміняє цукор, – вживання і того, і іншого вимагає суворої поміркованості й обмежується однаковою дозою, пише Радіо МАКСИМУМ.

За словами вчених, норма цукру, меду та інших підсолоджувачів для дорослої людини – не більше 30 грамів на день. Однак багато споживачів додають мед в їжу і напої у шаленій кількості, вважаючи, що він принесе лише користь.

ЧИ ТАКИЙ КОРИСНИЙ МЕД, ЯК НАМ КАЖУТЬ?

Дослідники проаналізували мед та інші підсолоджувачі, які використовуються споживачами як заміна цукру. Висновок вчених такий: твердження про "чарівні переваги" меду часто є лише наслідком нав'язливої пропаганди маркетологів.

Фахівцями були перевірені понад 200 продуктів з британських супермаркетів – таких як мед, цукор і сиропи, які подаються споживачу як натуральні та здорові. В результаті вони встановили, що мед і сиропи мало чим відрізняються від рафінованого цукру.

Зокрема, заявили автори праці, мед може містити до 86% вільних цукрів, а кленовий сироп – до 88%. Також експерти додали, що "готові продукти з медом у результаті містять величезну кількість цукру"

Вільні цукри, про які йде мова вище, – це глюкоза, фруктоза, сахароза та інші. Дослідження показало: якщо в чай ​​додати 7-грамову ложку меду, в чашці виявиться 6 грамів вільних цукрів, а така ж ложка звичайного білого цукру дасть 4 грами вільних цукрів.

Вчені застерегли про те, що велика кількість калорій, що поступають з цих цукрів, сприяє ризику ожиріння, діабету 2 ступеню, різних видів раку, захворювань печінки і зубів.

"Не слід захоплюватися ніякими підсолоджувачами, навіть якщо вони позиціонуються як більш здорові", – резюмували дослідники.