Від сьогодні Уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. З його слів, починаючи з 20 травня 2021 року Кабінет Міністрів України більше не зобов’язує НАК «Нафтогаз» продавати блакитне паливо для комунальних теплопостачальників за фіксованою ціною.
Прем’єр назвав це ще одним важливим кроком до створення повноцінного ринку газу, який нарешті дасть можливість місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло та гарячу воду».
«Неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не буде покриватися фіксованою ціною на газ. Тепер всі ТКЕ, більшість з яких належить місцевій владі, будуть укладати контракти із газопостачальними компаніями самостійно», - розповів Денис Шмигаль у телеграмі.
Відтак, 20 травня може стати чорним днем для комунальних теплопостальників. Так, лише ДМП «Івано-Франківськтеплокомунерего», за інформацією, озвученою нещодавно Івано-Франківським міським головою Русланом Марцінківим, станом на кінець квітня боргувало «Нафтогазу» з урахуванням пеней та заборгованості минулих років 500 мільйонів гривень. З них 65 мільйонів гривень склала заборгованість, спричинена невиконанням Урядом зобов’язань щодо компенсації різниці в тарифах, яка виникла внаслідок підписання Кабміном меморандуму з мерами міст щодо непідвищення тарифів на тепло. Аналогічна ситуація має місце і в інших теплокомуненерго. Як наслідок, виникла загроза недоотримання комунальними постачальниками газу («Нафтогаз» відмовляється надавати ліміти без передоплати).
Глава Уряду, щоправда, доручив Мінрегіону та Міненерго виконати протягом трьох тижнів усі положення меморандуму між Урядом та головами міст України, зобов’язавши їх «надати пропозиції щодо законопроєкту про погашення заборгованості за різницю в тарифах перед теплокомуненерго». Проте, як видно з озвученого вище, навіть якщо це буде виконано і різницю в тарифах дійсно компенсують, це не вельми покращить становище теплокомуненерго.
Фото з відкритих джерел ілюстративне