У середу, 8 березня, керівники програми «Міські гранти» презентували переможців відбору другого етапу весняної хвилі. П’ять проектів розділять між собою 60 тис. грн на реалізацію.
Протягом місяця, з 23 січня до 23 лютого, платформа збирала заявки проектів, які спрямовані на розвиток Івано-Франківська, пише Репортер.
Загалом на участь в програмі подались 19 ініціатив, до другого туру експертна комісія відібрала 9.
До експертної комісії весняної хвилі програми «Міські грант«» увійшли:
«Цієї хвилі ми отримали чимало дійсно якісних проектів, – каже координатор програми «Міські гранти» Назар Максимів. – Ми в очікуванні на те, як протягом наступних місяців в місті почнуть реалізовувати проекти і в місті відбудуться зміни».
Перемогу експерти віддали п’ятьом проектам:
1) Боча на колесах - 15 000 грн. (ініціативна група «Боча в Станіславі», громадська організація «СЛІД»)
Боча - це унікальна гра, в яку можуть одночасно бути задіяні люди з різними фізичними можливостями, і водночас це вид спорту, що входить у програму Паралімпійських ігор.
Проект базується на створенні команди для гри в Боча, оренди приміщення та організації тренувань гри Боча в Івано-Франківську. Це дасть змогу людям з особливими потребами займатися спортом, розвивати себе, ставити цілі та досягати їх. Також проект відкриває можливість прийняття участі в різних змаганнях з гри Боча як на рівні районів, області, країни так і за її межами.
2) Віртуальна реальність у бібліотеці - 14 810 грн. (Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система)
Запровадження сучасного, альтернативного методу навчання з допомогою віртуальної та доповненої реальності, привернути увагу, викликати емоційну реакцію, виховати у дітей цікавість до бібліотеки та читання. Діти будуть не просто вчити історію, а стануть її частиною, опинившись у ролі реальної історичної особистості. Після того як вони прочитають про археологію, вони зможуть зайнятись віртуальними розкопками. Також, використовуючи освітні проекти від Google expeditions project, діти матимуть змогу віртуально подорожувати різними куточками світу.
3) Вікно у світ - 15 000 грн. (Громадська організація жінок-інвалідів «Біла Тростина»)
Навчання комп'ютерної грамотності незрячих людей та людей зі слабким зором шляхом застосуванням спеціального звукового програмного забезпечення. Люди з інвалідністю по зору, навчившись роботі на ПК із застосуванням спеціальних голосових синтезаторів, зможуть виконувати самостійно читання літератури, написання текстів, сканування документів, спілкування через мережу Інтернет, отримувати та обмінюватись інформацією.
4) Створення другої та третьої частин масового відкритого онлайн-курсу «Проста гістологія» - 10 460 грн. (ініціатива «Easy Histology Club»)
Створення ефективного та мотивуючого методу онлайн-навчання з навчальної дисципліни «Гістологія, цитологія та ембріологія» для студентів та інтернів Івано-Франківського національного медичного університету та усіх інших медичних ВНЗ України.
5) Велодень 2017 - 4 730 грн. (велоклуб «Велосталкер»)
Організація Велодня у Івано-Франківську, який має на меті пропаганду активного відпочинку та здорового способу життя, популяризацію велосипеду як альтернативного, екологічного та безпечного виду міського транспорту, а також культури керування велосипедом.
Нагадаємо, програма «Міські Ґранти» створена для активізації та посилення ініціатив, громадських організацій і середовищ, які ставлять за мету втілювати практичні проекти, що покращують якість життя в місті, та залучати громаду до активної участі в процесах розвитку Івано-Франківська.