Logo
9 Вересня 2021, 17:19

COVID-19 стає пандемією невакцинованих

Більшість обмежень жовтої та червоної зони карантину не будуть діяти в разі вакцинації від коронавірусу колективів установ або їхніх клієнтів.

Про це заявив на засіданні уряду Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Відповідно до практики європейських країн і США, ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованого населення до звичайного. Більшість обмежень жовтої або червоної зони епідбезпеки не застосовуватимуться в разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів або різних сфер економіки”, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, для жовтої зони карантину буде достатньо однієї дози вакцини, для червоної – потрібен повний курс вакцинації.

Наприклад: в жовтій зоні роботу закладів освіти не обмежуватимуть, якщо у 80% працівників будуть документи про отримання хоча б однієї дози вакцини.

Міністр також запропонував розглянути введення жовтої зони карантину по всій Україні Комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Все більше і більше захворювань виникає саме серед невакцинованих. Саме невакциновані інфіковані потрапляють до лікарень, їхній перебіг хвороби значно тяжчий”, – пояснив він.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне.