Logo
20 Квітня 2023, 13:42

Данія та Нідерланди заявили про передавання ЗСУ танків Leopard

Данія разом Нідерландами надішле українським Збройним силам 14 танків Leopard 2. Втім, вони будуть готові лише на початку 2024-го.

Про це заявили міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен та в.о. міністра оборони Троельс Лунд Поульсен, повідомляє Nyheder, передає Типовий Франківськ.

"Це не данські танки. Це співпраця з танками, які не датські, а закуповуються у співпраці з Нідерландами", – сказав Поульсен.

За словами Расмуссена, відправлення 14 Leopard 2 доповнить 100 Leopard 1, які Данія пообіцяла Україні. Голова МЗС Данії наголошує, що Україні потрібна всіляка підтримка від Заходу, "яку ми можемо їй надати". Він назвав обіцяні танки "великим внеском" у межах співпраці з Нідерландами.

Зазначається, що у лютому уряд уклав партнерство з Німеччиною та Нідерландами, щоб передати щонайменше 100 танків Leopard 1A5. Очікується, що перші будуть готові до українських тренувань протягом найближчих тижнів. Ці танки увійдуть до складу міжнародної танкової коаліції, що складається з низки країн НАТО для пожертвування танків Leopard 2. 

 

 

Фото з відкритих джерел