Logo
8 Квітня 2024, 16:30

Данія виділила 5,8 мільйона доларів на відновлення української енергосистеми

Уряд Данії ухвалив рішення виділити 40 мільйонів данських крон (приблизно 5,8 мільйона доларів США) для Фонду підтримки енергетики України, йдеться на сайті Міністерства закордонних справ Данії.

«Завдяки новому внеску у розмірі 40 мільйонів данських крон Данія допомагає забезпечити електропостачання – а отже, доступ населення до води та тепла протягом наступної зими», – вказано у повідомленні.

Також цю інформацію підтвердила пресслужба Міністерства енергетики України за підсумками зустрічі профільного міністра Германа Галущенка з міністром клімату, енергетики та комунальних послуг Королівства Данії Ларсом Огором, який 8 квітня прибув до Києва з офіційним візитом.

«Ми дякуємо Данії за це лідерство і ваш приклад, який згодом наслідували інші країни. Зараз Фонд – ефективний механізм допомоги енергосектору, через який закуповується обладнання для відновлення і ремонтів. Це посилює стійкість нашої енергосистеми», – зазначив Галущенко.

Загалом за два роки країна внесла до Фонду близько 11 мільйонів євро.

Фонд підтримки енергетики України було створено у квітні 2022. Він акумулював понад 405 мільйонів євро від партнерів та став інструментом допомоги енергокомпаніям після російських атак.