Logo
1 Січня 2016, 13:00

Де відпочити взимку в Україні, якщо не в Карпатах (ФОТО)

Ну ось, вже й постукали у двері довгоочікувані новорічні свята: час, коли можна піддатися святкового вихору і відправитися за пригодами. Прийнято вважати, що в зимову пору найкраще Їдьте на Західну Україну, адже саме вона може похвалитися гордовитими вершинами, дрімаючими під покривом снігу. Але українські краю багаті на краси, і знайти їх можна в будь-якому куточку країни.

1 Засніжена колиска українського козацтва - острів Хортиця , солодко спить в обіймах зими. Зворушені льодом плавні, побілілі скелі і кручі, стародавні кургани та скіфські плити, укриті сніговою ковдрою. Тут же ви зустрінете Музей історії запорозького козацтва та Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» . Це ціле містечко з автентичними куренями, укріпленнями, гарматами, своєю церквою і мальовничими будиночками. Туристам демонструють кінні спектаклі, бої на шаблях, знайомлять з ремеслами. Зупинитися можна на самому острові - в готелі або турбазі.

2 Сафарі по-українськи приготували для туристів в біосферному заповіднику «Асканія Нова» . Помилуватися козулями, бізонами, лисицями можна з автомобіля або ж кінного екіпажу. Не менш цікава екскурсія по величезному зоопарку, який займається майже 80 гектар. Вартість екскурсій порядку 30-150 гривень. Біля заповідника є готель (2-місний номер - 460 грн / доба). Ще одне диво Херсонщини, яким можна насолодитися взимку - біле безмовність Дніпровських плавнів. Екскурсоводи водять стежками, поцяткованими слідами лисиць, куниць, видр, бобрів та інших мешканців.

3 Вкриті інеєм холодні пейзажі Поліського заповідника варті того, щоб відправитися на північ України. Тим більше, помилуватися зимовими красою можна з вікна затишного трамвайчика, який називається «Зозуля». Його шлях пролягає по найдовшій вузькоколійної залізниці Європи. Ви побачите знамениті поліські озера, заболочені луги, унікальний дерев'яний залізничний міст. Відвідайте музей священних каменів і язичницьке святилище. Вам випаде рідкісна удача - пожити у відновленій зрубної хаті зі справжньою українською піччю!

4

Щозими виблискує Одеса одягається в свій феєричний новорічне вбрання, потопаючи у вогнях ілюмінації. Гостей міста чекають веселі вуличні концерти, гігантський 12-ти метровий пряник і велопробіг Дідів Морозів.

5 Відпочинок, який підкорить серця екстремалів - подорож по зимовій пустелі. Засніжені Олешківські піски - це унікальна піщана територія, що досягає 30 кілометрів у діаметрі. Перетнути його можна за 1-2 дні.

6

Парк «Київська Русь» - грандіозна реконструкція стародавнього Києва, яка перенесе вас в далекі часи княжих дворів і посольських храмів.Живий музей коней, лицарські змагання, середньовічні фестивалі викликають величезний інтерес у туристів. На жаль, взимку зупинитися в парку ніде - передбачений тільки кемпінг. Зате до Києва рукою подати.

7

Пожити в автентичних будиночках можна в етнокомплексе «Українське село» , що в селі Бузова Київської області, де зібрані дерев'яні будівлі, виконані в різних стилях українського зодчества.

8

Незаймана незаймана природа Дніпрово-Орільського заповідника в Дніпропетровській області особливо чарує взимку. Неподалік від заповідника знаходиться Центр народного мистецтва «Петриківка» - батьківщина унікальної Петриківської живопису, де можна взяти майстер-клас. Поруч є кінний завод і український хутір «Галушківка» .

9

Миргород - знаменита здравниця з безліччю курортів. На тихому озері, оточеному сніговими лісами, так приємно зайнятися зимовою риболовлею! А потім побачити гоголівські місця - заповідник Гоголя , стародавні церкви Диканьки і заглянути в столицю гончарства - Опішню. Там же розташований Музей гончарства . Дізнайтеся більше про Різдво на батьківщині Гоголя в статті про зимову Диканьці .

10

Одна з найстаріших заповідних територій країни - Канівський заповідник . Мальовничі гори, глибокі яри, невеликі острови... Поруч - святиня українського народу Тарасова гора і батуринський заповідник «Гетьманська столиця».

11

Джерело: ua.igotoworld.com