Logo
23 Січня 2019, 17:08

Делегація з Прикарпаття взяла участь у відзначенні Дня Соборності України в Києві

Вчора, 22 січня, у Києві на Софійській площі відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України і 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР.

Тисячі українців з усіх областей долучилися до відзначення роковин видатної події. Серед учасників були і представники Івано-Франківщини, інформує прес-служба ІФ ОДА.

На початку зустрічі українців з видатною датою привітав Президента України Петро Порошенко та зазначив, що Україна перебуває напередодні важливого народного волевиявлення.

«Сто років історичного досвіду заохочують нас до правильних висновків з минулого. Ми знаємо про безпрецедентний масштаб підготовки Кремля до втручання у вибори. І з цим стикаємося, до речі, не лише ми, але й уся Європа. Немає сумнівів у мудрості нашого народу, у його єдності на шляху, яким ми йдемо у майбутнє, - підкреслив Петро Порошенко. - Створення армії та відновлення економічного зростання; асоціація з Євросоюзом і безвізовий режим; децентралізація і Томос; курс на вступ до НАТО та Євросоюзу – це чіткі та системні, послідовні кроки відповідно до нашої довготривалої стратегії. А перехід до європейської якості життя українців – це є головний зміст нашої державної політики, яка спирається на єдність нашого народу», - звернувся до українців Президент.

Крім того, учасникам заходу на Софійській площі зачитали сам документ Акта Злуки та показали уніформи військових УНР та ЗУНР сто років тому.

Також у цей день до Ланцюга єднання, за попередніми підрахунками долучились близько трьох мільйонів людей. «Живий ланцюг» простягався практично на 700 км. Це було перше масове святкування знакової події – проголошення Акта Злуки.