Logo
8 Липня 2019, 18:50

«Дематюкація мови»: як влада хоче побороти лихослів’я

2 липня 2019 року в Верховній Раді України зареєстрували законопроект, що передбачає введення штрафів за використання «матюків».

Законопроект «Про протидію лихослів’ю» має на меті зменшити кількість вживаних лихих слів у медіа, в Інтернеті й на публічних виступах.

Ініціаторка проекту, депутатка Ольга Богомолець, пропонує ввести за порушення штрафи у розмірі від 40 до 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи виправні роботи. Для публічних осіб, що скажуть лайливе слово, штрафи навіть трохи вищі – від 75 до 100 неоподаткованих мінімумів, пише Studway.

Крім того, Кабмін має ухвалити перелік заборонених слів протягом шести місяців після можливого затвердження законопроекту.

Зірочка замість якоїсь літери все одно буде вважатися порушенням і також призведе до штрафу. Усі отримані кошти мають направлятися на розвиток Українського культурного фонду.

У соціальних мережах по-різному коментують таку новину. Хтось прогнозує, що з прийняттям подібного закону в «Раді запанує тиша», а деякі користувачі пропонують таємно збиратися і «тихо матюкатися в елітному закритому клубі».