Logo

День масажиста: 7 лютого — свята, іменинники та історичні події дня

7 лютого: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, іменинників та пам'ятних подій цього дня.

Сьогодні понеділок. Цього дня в Україні святкують День масажиста, а у світі День народження вогнегасника. В народі 7 лютого називали “Григоріїв день”, адже Церква вшановує пам’ять святителя Григорія Богослова. Наші предки вірили, що сильний снігопад віщує ранню весну.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

7 лютого в Україні святкують День масажиста. В офіційному календарі українських свят ця подія з’явилася лише 2018 року. Затвердило її Всеукраїнське об’єднання фахівців масажу, а ініціаторами створення нового свята стали різноманітні громадські організації та провідні установи в сферах медицини, масажу, оздоровлення. Головною метою заходу є відзначення всіх тих, хто займається цією непростою, але корисною справою. Цікавий факт: вперше позитивний вплив на людський організм за допомогою рук описати індійці і китайці. Сталося це близько 3 тисяч років до нашої ери. А першими українськими містами, де почали XX століття вивчати масаж, стали Харків та Одеса.

А в світі 7 лютого святкують День народження вогнегасника. Саме цього дня 1863 року в США (штат Вірджинія) був запатентований перший вогнегасник. Тогочасний протипожежний засіб був більше схожий на велику чашу, але з часом його форма змінилася і стала нагадувати сучасну.

Які сьогодні свята ще в світі:

- День “Розішли свою візитку”;

- День балету;

- День вітань на адресу надокучливих сусідів.

7 лютого в церковному календарі – день пам’яті святителя Григорія Богослова. Народився святитель в місті Аріанзе (південна Кападокія) близько 329 року. Його матір’ю була свята Нона, яка походила з благочестивої та знатної християнської сім’ї. Також її двоюрідним братом був святитель Амфілохій, єпископ Іконійський. Батько – багатий землевласник Григорій Аріанзський. До одруження він належав до сім’ї, яка входила до юдейської секти, але пізніше, під впливом дружини увірував в Христа.

Які сьогодні іменини: Анатолій, Олександр, Віталій, Борис, Вольдемар, Володимир, Дмитро, Григорій, Степан, Петро, Пилип, Фелікс.

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 лютого:

1301 рік — Едуард Карнарвонський стає першим англійським принцом Уельським;

1483 рік — відомий український вчений Юрій Дрогобич у Римі видає в Ехуаріуса Зільбера книгу “Прогностична оцінка поточного 1483 року” (Iudicium pronosticon Anni M.cccc.lxxxiii), вона вважається першою відомою друкованою книгою українського автора;

1795 рік — порт Хаджибей перейменовують на Одесу;

1831 рік — польський Сейм затверджує червоно-білий прапор як національний;

1889 рік — американець Герман Голлеріт отримує патент на першу електричну обчислювальну машину;

1906 рік — сигнал SOS вперше запропонували як міжнародний сигнал біди (тоді на суднах використовували код CQD);

1907 рік — в ході боротьби за надання жінкам виборчих прав у Великій Британії Національна спілка жіночих товариств організовує у Лондоні масову ходу, яка отримала назву "Марш бруду";

1968 рік — пісня гурту Beatles “Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band” отримує премію “Ґреммі”;

1992 рік — Республіка Бенін визнає незалежність України;

1998 рік — змагання сноубордистів включили до програми Олімпійських ігор;

2010 рік — відбувається другий тур президентських виборів в Україні, перемогу здобуває Віктор Янукович.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване