Logo
28 Липня 2019, 13:25
Теги: свято

День Володимира: історія та традиції свята

День Володимира, на честь дня святого рівноапостольного, великого князя Володимира, відзначають 28 липня.

Завтра, 28 липня, в Україні відзначають День ангела Володимира, а ця дата присвячена дню пам'яті великого київського князя. Цей чоловік дуже шанується в суспільстві, оскільки саме він, як вважається, хрестив Русь, пише УНІАН.

Саме князь Володимир Великий став покровителем для всіх чоловіків з цим ім'ям. У перекладі зі слов'янської ім'я Володимир означає "володіє світом", або варіант імені Вальдемар - славний володар (герм.).

До речі, іменини Володимира ми святкуємо кілька разів у році: 1 лютого — священномученик Володимир, митрополит Київський і Галицький, 4 червня — мученик Іоанн-Володимир, князь Сербський, 28 липня — рівноапостольний великий князь Володимир (у Святому Хрещенні Василій), 29 серпня — мученик ієрей Володимир і його брат Борис, 17 жовтня — благовірний князь Володимир Ярославич Новгородський.

Хто такий Володимир Великий:

історія дня Володимира Володимир, прозваний у народі Червоне Сонечко, був внуком святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

У 987 року Володимир, захопивши Херсонес, який належав на той момент Візантійській імперії, і погрожуючи походом на Константинополь, зажадав у візантійських імператорів-співправителів Василя і Костянтина руки їх сестри, царівни Анни. Брати дали згоду на шлюб за умови, що київський князь прийме християнство.

За переказами, перед весіллям Володимир раптово осліп. В надії на зцілення майбутнього чоловіка Ганна запропонувала йому якомога швидше хреститися. І під час хрещення Володимир і справді прозрів. Після чого і виголосив свою знамениту фразу: "Тепер я побачив Бога Істинного!"

Це чудо так вразило багатьох дружинників князя, що і ті хрестилися. А потім послідувало звернення в християнство держави.

За хрещення Русі князь Володимир і шанується церквою як святий рівноапостольний.

У князя Володимира в цілому було 12 синів і ще усиновлений син князя Ярополка – Святополк. Всі вони були князями у важливих центрах Русі.

Помер Володимир 15 липня 1015 року в селі Берестові під Києвом, а поховали його у світлиці в Десятинної церкви при величезній кількості присутніх. Вшановувати пам'ять святого Володимира почали вже в XI столітті, однак тільки в XIII столітті відбулася загальноцерковна канонізація та зарахування князя до лику святих.

День Володимира: як відзначають в Україні

Зазвичай у цей День вітають всіх Володимирів з днем народження. Також заведено молитися іконі святого Володимира, яку можна зустріти в будь-якому храмі. Всього таких ікон існує безліч, а якому з образів молитися, залежить від бажання віруючого.

Образ Володимира здавна поважають, шанують як правоохоронці, так і військові. Крім того, моляться перед іконою і люди зі слабким зором або тяжкохворі, оскільки є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю хворобу, тому це вселяє надію на зцілення.