Logo
22 Серпня 2019, 12:35
Теги: кар'єр

Денис Шмигаль: Домбровський кар'єр тихий вбивця, який уже працює

Сьогодні голова Івано-Франківської області Денис Шмигаль відвідує з робочим візитом Калущину.

Перший об'єкт,який відвідав очільник області разом із керівниками міста та району і народним депутатом від округу Едуардом Прощуком Дністровський кар'єр, пише Типовий Франківськ.

За словами начальника управління цивільного захисту ІФ ОДА Володимиром Стебницьким, кар'єр повністю затоплений із 2013 року.

Хімічний склад озера дуже різноманітний. За останніми дослідженнями, важкі метали перевищують в 100 разів. Крім того, загрожує витік небезпечних вод в річку Сівка - це в свою чергу може призвести до того, що місто залишиться без питтєвої води. Адже йде не лише підтоплення, а зараження важкими металами.

"Домбровський кар'єр це тихий вбивця, який працює. Шкідлива вода уже просочується у підземні води і років за 15 буде дуже відчутно. Мусимо окреслити кроки державного, технічного захисту", - відзначив Денис Шмигаль.

Відтак зазначив, що буде скликана нарада з науковців, експертів, екологів, місто, юристів та прокуратури оскільки є кримінальна справа по колишньому керівнику та арешт майна та гірпрому. 

Також зазначив, що проблему буде винесено на державний рівень.

Як відзначив народний депутат Едуард Прощук, це буде пріоритетне питання. І є ініціатива вже новий екологічний комітет який запрацює у Верховній раді привезти з робочою нарадою для конструктивної роботи.