Logo
16 Січня 2020, 13:29

Денис Шмигаль: На Франківщині бізнес робити можна і треба

Відбулася робоча зустріч голови обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля із президентом Американської торговельної палати Андрієм Гундером.

Теми інвестиційного потенціалу Прикарпаття, зацікавлення та залучення інвестицій в економіку краю – стали основними для обговорення, інформують в ІФ ОДА.

За результатами опитування 600 компаній Американської торговельної палати, які вже працюють в Україні, 88% спостерігають зростаня доходів. Ці позитивні настрої стимулюють та зацікавлюють інших іноземних інвесторів, які вивчають ситуацію в регіонах нашої держави, а також галузі, в яких можна розвивати інвестиційну діяльність.

«Ціль мого візиту – побачити конкретні підприємства Прикарпаття, які успішно  працюють, зустрітися із місцевою владою і зрозуміти ситуацію загалом, щоб донести до інвестора інформацію та, через конкретні приклади успішного ведення бізнесу, зацікавити їх працювати в Україні», - зазначив Андрій Гундер.

Денис Шмигаль зауважив, що Прикарпаття зацікавлене у глобальних капітальних інвестиціях, а влада готова співпрацювати й допомагати інвесторам.

«У нас є ряд підготовлених майданчиків для інвесторів, індустріальні парки, є історії успіху компаній з іноземним капіталом, українських компаній. Сподіваюся, у ці дні, коли будете працювати на Франківщині, ви багато з чим ознайомитеся і зможете своїм колегам – членам Американської торговельної палати – донести інформацію, що на Західній Україні, на Франківщині зокрема, бізнес робити можна і треба», - підкреслив очільник області.  

Додамо, Івано-Франківській області потрібні інвестиції у промисловість, туризм, інфраструктуру (дороги та мости), житлово-комунальне господарство, нові технології в екології. На Прикарпатті розвинуті енергетична, нафтохімічна галузі інші галузі, які можуть стати бізнес-потенціалом для інвестора.

Під час зустрічі сторони обговорили й важливі аспекти для ведення іноземного бізнесу в Україні. Це – верховенство права, макроекономічна стабільність, співпраця із Міжнародним валютним фондом та прозора податкова політика, а також інфраструктура і логістика. 

Американська торговельна палата працює у двосторонньому напрямку: не тільки інформує про інвестиційний потенціал України, але й допомагає українським компаніям, які експортують свою продукцію, працювати з американськими ринками.