Питання змін до антикорупційного законодавства щодо е – декларування розглянули сьогодні під час щотижневої онлайн-наради голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля.
Акцентувалася увага на Законі України від 02.10.2019 № 140-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким внесено низку змін до Закону «Про запобігання корупції», інформує прес-служба ІФ ОДА.
Враховуючи те, що з 1 січня розпочнеться новий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, про доходи та майно, варто звернути особливу увагу на зміни щодо е-декларування.
Розширюється перелік відомостей, який декларант має подавати про себе і членів сім’ї. Зокрема, прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та номер паспорта громадянина України, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера) суб’єкта декларування та членів його сім’ї, зареєстроване місце проживання, а також місце фактичного проживання або поштову адресу, на яку Нацагентством може бути надіслано кореспонденцію, місце теперішньої або майбутньої роботи (проходження служби), займану посаду та категорію посади (якщо така є) суб’єкта декларування.
З 1 січня при заповненні декларації необхідно буде зазначити відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї.
Також зазначаються об’єкти нерухомості, цінне рухоме майно, цінні папери, інші корпоративні права; юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї. Подаються також нематеріальні та грошові активи, банківські й інші фінансові установи, у тому числі за кордоном, у яких відкриті рахунки декларанта або членів його сім’ї, отримані доходи, фінансові зобов’язання, видатки, а також будь-які інші правочини, вчинені у звітному періоді; роботу за сумісництвом; входження суб’єкта декларування до керівних, ревізійних чи наглядових органів громадських, благодійних та інших об’єднань.
Декларацію за минулий рік необхідно подати до 1 квітня, заповнивши її на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
«Незнання закону не звільняє від відповідальності», - наголосив Денис Шмигаль та порекомендував усім керівникам, особливо новопризначеним, доручити уповноваженим представникам структурних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції детально вивчити це питання та врахувати усі зміни в законодавстві, щоб вчасно і з дотриманням законодавства подати електронну декларацію.