Logo
16 Січня 2020, 19:09
Теги: Шмигаль

Денис Шмигаль: Польський досвід у проведенні реформ для нас є дуже важливим

Голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль провів зустріч з віцемаршалеком Опольського воєводства Збіґнєвом Кубаляньцем. Сторони обговорили стан та перспективи співпраці між Прикарпаттям та Опольським воєводством, зокрема в частині обміну досвідом у проведенні реформи децентралізації.

Про це йдеться на сайті ІФ ОДА, пишуть Типовий Франківськ.

«Україна перебуває на завершальному етапі децентралізації. Нам важливо врахувати ваш досвід при проведенні реформ. Адже Польща була нашим найбільшим другом і лобістом у Європейському Союзі ще з часів Майдану. Відчуваємо вашу підтримку і сьогодні в час війни з російським агресором, - зазначив Денис Шмигаль. – Сподіваємось на плідну співпрацю з польськими партнерами в галузі економіки, освіти, культури, адже Прикарпаття планує взяти активну участь у реалізації транскордонного проекту «Польща-Білорусь-Україна».

Також Денис Шмигаль та Збіґнєв Кубаляньца обмінялися думками щодо участі громадянського суспільства у проведенні реформ, впровадженні проектів з використання коштів, адміністративного устрою територій.

Цього ж дня керівник області та віцемаршалек взяли участь у засіданні «круглого столу» в рамках наукового семінару «Інструменти безпосередньої демократії. Досвід Польщі та України у процесі децентралізації». На зібранні представники Опольського воєводства, науковці з Польщі та вузів Івано-Франківська, депутати обласної ради, голови ОТГ Прикарпаття обмінялися досвідом у сфері децентралізації органів місцевого самоврядування в Україні та Польщі. Жваву дискусію викликали питання об’єднання та адміністративного функціонування в нових громадах, розподілу повноважень на місцях, створення громадських бюджетів.

«Сьогодні у нас відбулася хороша дискусія, і це тільки початок. Співпраця наших регіонів буде тривалою і плідною», - підсумував зустріч Денис Шмигаль.