Logo
12 Липня 2019, 14:30
Теги: театр, сесія

Депутати облради Прикарпаття підтримали розвиток театрального мистецтва і музейної справи області

Сьогодні, 12 липня, в Коломиї відбувається виїзна тематична 29 сесія обласної ради, присвячена розвитку театрального та музичного мистецтв та музейної справи Івано-Франківщини.

Найпершим було розглянуте питання розвитку театрального та музичного мистецтв і музейної справи Прикарпаття, пише Типовий Франківськ.

«Коли ми говоримо сьогодні про театри та концетрні установи, - зіграно 5 тисяч вистав, творчих проектів, проведено 374 нових проектів. Збільшилася кількість глядачів, більше проводять благодійних заходів. Говоримо про 4 театри і філармонію. Франківський національний драмтеатр провів та взяв участь у 8 фестивалях. Успішні проекти такі як «Оскар і Рожева пані», «Гуцулка Ксеня» та інші збирають гостей з різних куточків України», - розповідає начальник управління культури Володимир Федорак.

Колективи Івано-Франківської обласної філармонії імені Ірини Маланюк активно гастролюють.

Існує низкм проблем, які необхідно вирішувати. Наприклад, необхідно оновити систему опалення Франківського драмтеатру, системи озвучення. На вирішення поставлених завдань необхідно близько 70 мільйонів гривень.

Музейна справа має значні досягнення.

«Тільки наш Музей в Коломиї має відзнаку такого, в якому знаходяться світові шедеври», - додає Федорак.

Директор Коломийського драмтеатру Дмитро Чибурак зазначив, що Коломийсикий театр вступив у 171 театральний сезон.

«Я хотів, щоб ви просякнулися гордістю тим, що ми маємо. Коломийський театр бачив все і всіх, але ще не бачив засідання обласної ради. Цей театр за часів війни навіть нікуди не дислокувався. Ми маємо геніальні театри, з якими маємо чим гордитися на світовому рівні», - каже Дмитро Чибурак.

Директор Івано-Франківського національного театру Ростислав Держипільський каже, що щомісяця колектив театру ставить 30 вистав.

«Наша гастрольна діяльність є надзвичайно насиченою. Ми є учасниками практично усіх національних театральних фестивалів. Інколи нам приходиться відмовлятися від участі у фестивалях, бо ми мусимо показувати вистави мешканцям Франківська і задовільняти їхні культурні смаки. Наші театрали, напевно найактивніше знімаються у кіно. Блискуче у Познані наш актор Роман Луцький зіграв Гамлета. Понад 1 700 000 гривень зібрано проектом «Оскар і рожева пані» для потреб паліативної медицини. Мистецький рівень маємо потужній, проте на сьогоднішній день існують у нас значні проблеми зі звуком та освітленням. Про опалення: взимку змушені сидіти у верхньому одязі, влітку жарко; дах приміщення протікає. В мене є зазначений 51 пункт потреб Франківського допмтеатру. Тільки світло, звук, сцена за попередніми підрахунками потребують 70 мільйонів гривень. Хотів би завершити словами Федеріко Гарсія Лорки, які раніше були девізом нашого театру: Народ, який не підтримує свій театр або помер, або помирає. Не дамо померти ні нашій культурі, ні нашому народові», - розповідає Ростислав Держипільський.

«На наших виставках ми можемо презентувати те, що нас болить як українців. Культура є тією складовою від якої залежить порядок і в наших головах, і в нашій країні», - каже генеральний директор Музею писанкового розпису Ярослава Ткачук.

Голова постійної комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова Юрій Черневий зазначає, що ми гордимося тими митцями, які тримають наш міжнародний мистецький імідж на високому рівні. 

«Колективи знаходять собі фінансування на щодень, проте питаннями фінансування мають займатися і відповідні держструктури. Тільки в наших музеях не вистачає приміщення, бо за кордоном є величезні приміщення, але немає чим наповнювати», - каже Юрій Черневий.

«Не так багато областей фінансують 4 театри з обласного бюджету. У всіх них є чим гордитися, але є і проблеми, які ми не можемо вирішити одним рішенням. Проте потрібно підходити до питань комплексно. Нам необхідно визначити пріорітети», - наголошує Василь Гладій.

За відповідне рішення проголосували 45 депутатів.