Logo
12 Квітня 2021, 13:11

Депутати Івано-Франківської міськради звернулися до уряду щодо виплат «ковідних надбавок» медпрацівникам та зриву вакцинації

Сьогодні, 12 квітня розпочалася позачергова сесія Івано-Франківської міської ради восьмого демократичного скликання.

На сесії заплановано розглянути депутатами 36 питань, пише Типовий Франківськ.

Депутати звернулися до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра охорони здоров’я Максима Степанова щодо забезпечення виплат «ковідних надбавок» медичним працівникам та зриву кампанії з вакцинації.

Звернення:

В Україні триває третя хвиля пандемії, до якої центральна влада знову виявилася не готовою. Якщо у Європі зростання захворюваності стримується розгортанням вакцинації, то Україна в цьому питанні далеко відстала.

Україна стала 95-ою країною в світі, де почалася вакцинація. На 22.03.21 в Івано-Франківській області перше щеплення отримали 4 594 осіб, в Україні – 111 025 осіб.

При цьому станом на сьогодні МОЗ завезло в Україну лише 500 500 000 вакцин Covishield, що вистачить для 0,6% українців.

Низькі темпи вакцинації є смертельно небезпечними для багатьох людей, які можуть захворіти новими, більш агресивними штамами вірусу. Особливо мешканців Івано-Франківської області, де фахівці Інституту молекулярної біології і генетики НАН виявили нову, більш агресивну мутацію «британського» штаму коронавірусу.

За даними Держстату у січні 2021 року смертність перевищила смертність рік тому на 7,5%, що може свідчити про прихований розвиток пандемії, адже за офіційними даними МОЗ смертність від COVID-19 менша.

В більшості країн світу, де розпочалася своєчасна вакцинація, темпи розповсюдження хвороби значно впали.

Лякає і той факт, що обласна влада не звертала уваги на забезпечення лікарень Прикарпаття киснем, поки не настала критична ситуація. Івано-Франківська ОДА лише на третій тиждень стрімкого розвитку епідемії в області вирішила звернутися до МОЗ з проханням виділити 60 млн грн для облаштування у лікарнях централізованих систем подачі кисню.

Також виникають збої з поставками медичного кисню до тих лікарень, де такі ліжка створені.

Крім того відбуваються затримки з боку Національної служби здоров’я України виплат лікарням за лікування пацієнтів з COVID-19. За лютий такі виплати ще не надходили, а через невчасну виплату заробітної плати може мати місце масове звільнення висококваліфікованих медичних працівників.
Фактичне ігнорування приписів законодавства щодо належного соціального забезпечення медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії та лікуванні хворих на COVID-19 лише загострюють соціальну напругу в суспільстві, а медики залишаються незахищеними та соціально вразливими.

Усе це негативно позначається на спроможності медичної галузі ефективно протидіяти поширенню пандемії, підриває авторитет державної влади, поширює зневіру в суспільстві.

Реакція Уряду на ці проблеми має бути невідкладна.
У зв’язку з цим  вимагаємо:
1. Забезпечити повноцінну виплату 300% надбавок до заробітної плати медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID 19.
2. Невідкладно забезпечити громадян України можливістю отримати щеплення проти COVID-19 якісними, сертифікованими у Європейському Союзі вакцинами.