Logo

Депутати облради підтримали звернення щодо ситуації зростання ціни на природний газ для бюджетних установ

10 вересня, відбулася дев’ята сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

На порядку денному 43 питання.

Серед основних — ініціатива від депутатів фракції Політичної партії "Всеукраїнського Об'єднання "Платформа Громад" розгляд звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо врегулювання кризової ситуації, яка склалася у місцевих бюджетах у зв’язку із зростанням ціни на природний газ для бюджетних установ.

З початку року відпускна ціна природного газу для бюджетних установ територіальних громад України зросла у 2 - 2,5 рази. Сьогодні вона сягає 18 - 20 тисяч гривень за тисячу куб. м. та продовжує зростати.

"Це становить під загрозою проведення опалювального сезону. Без теплопостачання можуть залишитися школи, дитсадки, лікарні, геріатричні заклади та заклади культури", - про це наголосив голова Політичної партії "Всеукраїнського Об'єднання "Платформа Громад", депутат обласної ради Олег Гончарук.

photo-2021-09-10-15-52-10

"Саме тому й так гостро піднімається це питання. Коли ми говоримо, що тариф для населення буде збережений — це не вирішення питання комплексно, адже є бюджетні установи, в тому числі й садочки, де люди не мають можливості жити в таких умовах, тому сподіваюся уряд відреагує належним чином" , - наголошує політик.

3

Поштовхом до складання звернення став круглий стіл "Реформа адміністративно-територіального устрою на Прикарпатті: виклики та перспективи розвитку територіальних громад", який організувала Політичної партії "Всеукраїнського Об'єднання "Платформа Громад" на Городенківщині, за участі екс-прем'єр-міністра України, лідера Політичної партії "Українська стратегія Гройсмана" та голів територіальних громад Прикарпаття.

Звернення зачитав депутат обласної ради від фракції ПП "ВО "Платформа Громад" Назарій Іванів.

"Проаналізувавши виконання бюджету за підсумками січня-серпня цього року до місцевих бюджетів області без урахування трансфертів увійшло 5 мільярдів 411 мільйонів гривень. З 62 територіальних громад області - 19 своїх бюджетів на суму майже 51 мільйон гривень не виконали. Реагуючи на численні звернення голів територіальних громад та громадськості, ми напрацювали відповідний текст звернення", — наголосив Назарій Іванів.

1

Враховуючи зазначене, депутати від фракції ПП "ВО "Платформа громад" вимагають невідкладно вжити заходів для регулювання кризової ситуації яка склалася в державі.

Негайно прийняти необхідні рішення щодо надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю природного газу для проведення опалювального сезону зокрема забезпечення теплом згадуваних бюджетних установ та невідкладно внести до Верховної Ради України проект змін до бюджетного кодексу України зі збільшенням надходжень від ПДФО.

Після завершення обговорення голова обласної ради постав питання на голосування.

"За" проголосував 61 депутат.