Logo

Депутати облради закликають МОЗ придбати сучасний апарат для лікування пацієнтів з онкологією

Сьогодні під час II пленарного засідання одинадцятої сесії обласної ради Андрій Яворський, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики озвучив звернення до Міністерства охорони здоров’я щодо придбання сучасного лінійного прискорювача для Івано-Франківської області.

«Проблема злоякісних захворювань є однією з найактуальніших медико-біологічних та соціально-економічних проблем суспільства, оскільки пов’язана з постійним ростом захворюваності та високим рівнем смертності. Злоякісні новоутворення посідають друге місце у структурі смертності населення регіону після серцево-судинних захворювань», - йдеться у зверненні.

В Івано-Франківській області щорічно реєструється понад чотири тисячі вперше виявлених випадків злоякісних утворень. Так, у 2020 році зареєстровано 4193 таких випадки.

Сьогодні променеве лікування жителів Прикарпаття проводиться на модифікаційно застарілих апаратах дистанційної гамма-терапії “АГАТ-Р1”,1989 року випуску, та Кобальт-60 F, 2008 року випуску.

«Для області придбання сучасного лінійного прискорювача є надважливим питанням, адже це дасть можливість забезпечити якісніше та ефективніше лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями згідно із сучасними міжнародними клінічними протоколами», - наголосив Андрій Яворський.

Голова обласної ради Олександр Сич додав, що наявні на Прикарпатті апарати дуже шкідливі для організму, оскільки, опромінюють весь організм онкохворої людини. А сучасний прискорювач, який пропонується придбати, діє точково на область, де є новоутворення. Втім, він є дуже дорогим, і обласний бюджет не може профінансувати цю покупку.

Більшость депутатів проголосували "за" проєкт рішення.