Logo
25 Вересня 2020, 10:40
Теги: зно

Депутати Прикарпаття звернулись до Кабінету Міністрів щодо недопущення скасування ЗНО з української літератури

Сьогодні, 25 вересня, в Івано-Франківську розпочалося засідання 37-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.

На сесії депутати зачитали звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування обов’язкового ЗНО з української літератури у 2021 році, пише Типовий Франківськ.

За словами голови обласної ради Олександра Сича, що скасувати обов'язкове ЗНО з української літератури послабить увагу до вивчення предмета в школах.

"З точки державотворнення - це диверсія. Українська література єднає нас, як націю. Це біль, легенди, символи герої, це історія наша", - каже Сич.

Звернення:

Ми депутати Івано-Франківської обласної ради занепокоєні намірами Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти запровадити можливість вибору здавати тестування з української мови або української мови та літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів. Його скасування несе пряму загрозу освітній реформі та гуманітарній політиці в Україні. Адже знання як української мови, історії України, так і української літератури – це питання національної безпеки держави.

Значення української літератури у вихованні та розвитку молодих українців на сьогодні є дуже актуальним, її роль важко переоцінити, адже за допомогою художнього слова, біографічних матеріалів про письменників, курсу історії літератури можна розвивати розумові дані учнів, їх навчальні та наукові інтереси, почуття, волю, мотиви діяльності тощо.

За словами В. Сухомлинського, виховання чутливості до слова є чи не найголовнішою передумовою гармонійного розвитку особистості. Адже головне – не сума знань з літератури, а розвинуті на її матеріалах здатність уявляти, співпереживати, розмірковувати, узагальнювати та в результаті – бути здатним застосувати ці вміння повсякденно впродовж усього життя на благо України.

Враховуючи наведене, закликаємо Міністерство освіти і науки України вжити заходів щодо запобігання внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання, залишивши обов’язковим проходження випускниками загальноосвітніх начальних закладів України тестування з української мови та літератури.

Дане звернення підтримали "За" - 66 депутатів.