Logo
12 Листопада 2021, 15:52

Держспоживслужба попереджає українців про небезпечну іграшку

Держпродспоживслужбою отримано інформацію щодо реалізації на території України небезпечної дитячої іграшки: Набору «Niceglow Лицар світиться в темряві» (артикул 68417-1, матеріал: пластик, виробник: Китай, імпортер: ТОВ «OCEANSITE», 10024, м. Житомир, вул. Вітрука, 9А).

Під час користування даною іграшкою, коли дитина з цікавості та необережності прокусить неонову паличку із вмістом невідомої хімічної речовини, виникають алергічні прояви та хімічні отруєння, що можуть призвести до анафілактичного шоку.

Відповідно п. 34 Технічного регламенту безпечності іграшок – іграшки, у тому числі хімічні речовини, які вони містять, не повинні загрожувати безпеці чи здоров’ю користувачів або третіх осіб, коли вони використовуються за призначенням або з урахуванням передбачуваної поведінки дітей.
Можливості дітей та осіб, які наглядають за ними, повинні враховуватися, зокрема, у разі, коли іграшки призначені для використання дітьми віком до 36 місяців або інших визначених вікових груп.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018р. № 151 «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок»:

• Всі дитячі іграшки та вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, повинні бути задекларовані та відповідати технічним вимогам.
• Іграшки повинні мати індивідуальну упаковку та містити інформацію про саму іграшку, її виробника або імпортера із зазначенням адреси, торгівельної марки, моделі, номера партії тощо, які складаються згідно з вимогами законодавства про мови.
• Обов’язково має бути нанесений знак відповідності технічним регламентам, який наноситися на іграшку, прикріплену до неї етикетку (ярлик) або пакування та має бути видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли іграшка дрібна, або складається з дрібних частин, знак відповідності технічним регламентам може наноситися на етикетку (ярлик) або супровідну листівку.
• На етикетках та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливу небезпеку та ризики заподіяння шкоди, пов’язані із використанням таких іграшок, та способи запобігання їх виникненню, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це ‒ конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція) та їх утилізації в разі потреби. Іграшки повинні відповідати вимогам щодо безпечності протягом передбаченого строку їх використання.


Держспоживслужба просить споживачів повідомляти про виявлення на ринку непродовольчих товарів вище зазначеної дитячої іграшки Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24, 0342-511389, e-mail: ifdergprod@vetif.gov.ua), або безпосередньо управління захисту споживачів (Тисменицький район, с.Підлужжя, вул. Шевченка,1, 0342-559617, e-mail: ifyzps@vetif.gov.ua).