Logo
10 Січня 2015, 17:28

Діти зі Сходу України, відсвяткувавши Різдво на Івано-Франківщині, повертаються додому (ФОТО)

Сьогодні, спецпотяг «Івано-Франківськ-Краматорськ» повіз додому дітей зі Східної Україні, які перебували на Прикарпатті з 3 по 10 січня в рамках благодійної акції «Різдво в Карпатах».

1

Загалом, в рамках акції Івано-Франківщина прийняла 891 дитину та 120 супроводжуючих осіб. Діти проживала в 614 прикарпатських сім`ях, у 8 районах та 3 містах області.

Разом із місцевими мешканцями гості святкували Різдво Христове, відпочивали, ознайомлювалися з притаманними нашому регіону національними традиціями.

На запитання: «Що найбільше сподобалося?», відповідають: «Люди!». Всіх діток дуже вразила прикарпатська гостинність. Кажуть, що наступного разу приїдуть не самі, а привезуть у гості й батьків.

«Це була одна з наймасштабніших акцій, адже наша область прийняла майже 900 дітей. Основна ідея – щоб діти проживали не в санаторіях і пансіонатах, а в простих західноукраїнських родинах. Вони змогли побачити наші звичаї, нашу культуру. Ця ідея має право на життя. Зараз цю ініціативу вже підтримали Чернівецька, Тернопільська та Хмельницька області. Таким чином, ту прірву, яку нам намагаються нав’язати штучно, ми маємо розрушити. Ця акція стане системною, попереду Великодні свята, літо», – зазначив голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

Губернатор каже, що в захопленні від проекту, оскільки він перевершив його сподівання. Місцеві сім`ї в одному з районів плакали, чому їм не дали діток, адже бажаючих прийняти у себе гостей зі Сходу було більше, ніж приїхало дітей.

«Більшість із дітей вперше чули що таке коляда, що таке Свята вечеря, побачили як наші люди вірять в Бога, в Україну, в мир. Думаю їхні батьки від них це почують і будуть брати приклад зі своїх дітей», – зазначив Олег Гончарук.

3

2

4

5

6