Голови рад і адміністрацій Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей наполягають, щоб "Мале карпатське кільце" отримало окреме фінансування в держбюджеті і було вписано у Програму розвитку Українських Карпат.
Кільцеву дорогу довжиною 100 кілометрів, яка об’єднає Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області, планують побудувати за три роки. Інвестиції в проект попередньо оцінюються в 1 мільярд гривень.
Як розповів в інтерв’ю "Укрінформу" голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денис Шмигаль, голови рад і адміністрацій Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей наполягають, щоб "Мале карпатське кільце" отримало окреме фінансування в держбюджеті і було вписано у Програму розвитку Українських Карпат. При цьому для створення проекту цього кільця планують запрошувати інвесторів.
"У нашій області треба добудувати 7 км дороги і ще відремонтувати 12 км, щоб туристам відкрити шлях до Прикарпаття. Через Вигоду люди зможуть їхати на Хуст. Так ми отримаємо альтернативу дорозі Київ-Чоп, і цей новий напрямок пожвавить туристичний рух у Вигоді, дасть можливість людям їхати до європейського кордону через Івано-Франківську область. Ось у чому наш найбільший інтерес. Це пожвавить цілий регіон, а там вже є туристичні родзинки. Згадайте, Карпатський трамвай, Центр спадщини Вигодський вузькоколійки та інше. Однозначно, "Мале карпатське кільце" збільшить туристичний потік в області. Ми побудуємо дорогу, а інвестор – для створення готелів, підйомників та іншої інфраструктури у чудових пейзажах – прийде сам. А поки там є тільки ліс і грунтова дорога, по якій їздити можна тільки на возах і конях", – прокоментував Шмигаль.
Відзначимо, що днями на сайті державних закупівель Prozorro був оприлюднений тендер щодо будівництва нової дороги від Славського до Закарпаття за 126 млн гривень.
Ця траса повинна стати частиною нового карпатського шляху, який з’єднає Славське з курортами Закарпаття, зокрема з Пилипцем. Крім того нова дорога стане частиною "карпатського кільця".
У планах ініціаторів будівництва дороги – до літа 2020 роки мати готову документацію. При оптимістичному сценарії реалізувати проект розраховують за три роки. Серед компаній, зацікавлених взяти участь у проекті, – ТОВ "ОККО-Рітейл", яке планує будівництво гірськолижного курорту в ОТГ Славське.