Logo
19 Жовтня 2020, 15:15

Дмитро Іванюк: Білоберізька ОТГ впевнено прямує в Європу – коней на переправі не міняють

Білоберізька ОТГ – одна з найпрогресивніших гірських громад України.

Але ще п'ять років тому громада, звідки рукою подати до кордону з Євросоюзом, жила так, ніби євроінтеграційні здобутки для них недосяжні і "життя, як в Європі" так і залишиться нереалізованою мрією.

"Розбудила" горян децентралізація – у 2015 році Білоберізка, Барвінків, Устеріки і Хороцеве зважились спробувати і "протестувати" можливості нової реформи, тому об'єдналися в територіальну громаду. Очолив "рушійний" процес, а згодом і саму громаду, Дмитро Іванюк. І сьогодні він знову бореться за право очолювати і представляти Білоберізьку територіальну громаду.

"Разом з командою ми створили одну з перших ОТГ в Україні. Громаду, яка не багата промислово, зате багата людьми, які готові працювати, готові її розвивати. Зараз Білоберізька громада розкручена і впізнавана, має добру репутацію. А чотири роки тому нам довелося починати з нуля. Заклавши фундамент, ми крок за крок почали зводити дім під назвою Білоберізька ОТГ", - пригадує Дмитро Іванюк.

Громада стала відомою на всю країну – як новатор гірського регіону, як генератор прогресивних ідей для втілення європейських цінностей.

"Було обрано напрямки, спільно з мешканцями усіх сіл громади визначено пріоритети, над якими працюємо. І ми взялися до роботи. Результати не заставили себе довго чекати - про Білоберізьку громаду заговорили. Заговорили позитивно. Завдяки людям, які захотіли цього. Завдяки креативним, ініціативним мешканцям громади, які об’єдналися навколо цікавих ідей. Нам вдалося «розбудити» жителів, залучити їх до роботи, до обговорень, закликати до активності. На нашому досвіді вчилися інші", - додає голова ОТГ Дмитро Іванюк.

За цей час громада переродилася, тут було втілено десятки розвиткових проєктів і горяни врешті відчули себе справжніми господарями на свої землі.

В Білоберізькій громаді пишаються своїм опорним навчальним закладам, який став взірцевим у регіоні, пришкільним інтернатом, дільничою лікарнею, яку вдалося зберегти, як медзаклад вторинного рівня медицини, Центром безпеки з його добровільною пожежною охороною й екстреною медичною допомогою, комунальним підприємством з сучасною європейською технікою. На місцевому рівні вирішують проблеми бездоріжжя, впроваджують практику сортування твердих побутових відходів та активно розвивають туризм. Нещодавно в ОТГ запрацював сільськогосподарський кооператив “Гуцульські ґазди” – тут перероблятимуть плодово-ягідну продукцію. Вже невдовзі в Устеріках відкриють сучасний ЦНАП, де мешканці ОТГ зможуть отримувати всі основні адміністративні послуги безпосередньо у громаді.

"Я пишаюся тими позитивними результатами, яких нам вдалося досягти. Разом з тим, бачу недоліки, визнаю, що є над чим працювати. Але для мене важливо те, що сьогодні сміливо дивлюся в очі людям. Ті проєкти, які вдалося втілити, говорять самі за себе. Багато реалізовано, але й не менше роботи попереду. І я готовий далі розвивати нашу громаду, яка стає більшою у три рази, яку ми спільно зробимо успішною", - каже Дмитро Іванюк.

Зміни, які за цей час відбулися в громаді, - це лише початок на шляху реалізації великої реформи, яка назавжди змінить якість життя горян.

"Зараз Білоберізька ОТГ впевнено прямує в Європу. Я не беруся стверджувати, що я найдостойніший кандидат. Але пригадую відомий вислів: "Не найкращий час міняти коней, коли перетинаєш річку". У нас попереду ще багато роботи. Моє кредо - не обіцяти, а робити. Робити те, що можу, на що вистачає мудрості, розуму, повноважень та ресурсів. Бо "великі обіцянки зменшують довіру". Вірю, що спільно ми зможемо багато, тому що ми працюємо для Вас!", - резюмує Дмитро Іванюк.


Довідково:

Дмитро Іванюк народився 23 вересня 1977 року в с Білоберізка Верховинського району Івано-Франківської області.

Навчався в Білоберізькій ЗОШ, згодом - у Сторожинецькому лісовому технікумі. Вищу освіту здобув у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, спеціальність "Фінанси". У 2019 році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, спеціальність "Публічне управління та адміністрування".

Працював в ДП "Гринявське лісове господарство" майстром по відправці лісу. У 2000 році відкрив власну справу та став приватним підприємцем.
З 2009 року – працює у сфері управління. Спочатку виконував обов’язки Білоберізького сільського голови, згодом працював секретарем сільської ради.
Двічі був обраний сільським головою Білоберізки. У березні 2016 року очолив Білоберізьку об'єднану територіальну громаду.

В 2014 р. отримав державну нагороду - орден "За заслуги" III ступеня. В 2018 р. нагороджений грамотою Верховної ради.
З лютого 2020 року - член колегії Державної служби якості освіти України.