Logo
14 Листопада 2022, 17:05

До Білорусі з РФ почали масово прилітати Іл-76, якими можуть вивозити ракети: що відомо

Із Росії на білоруський аеродром "Мачулищі" за останні два дні вісім разів прилітали Іл-76 ВКС РФ, які можуть завозити або вивозити ракети, або одночасно і те, і інше.

Про це повідомляє "Беларускі Гаюн" 13 листопада.

За даними спостерігачів, 11 листопада літаки пробули на аеродромі 3,5-4,5 години. Пояснюється, що такий час дуже тривалий для розвантаження. 12 листопада ще довше - від 5,5 до 6,5 год.

На думку аналітиків, є три версії, навіщо Іл-76 прилітають до Білорусі: завезення нових ракет та/або амуніції в РБ; вивезення ракет та/або амуніції з РБ до РФ; одночасне завезення та вивезення різних типів озброєння.

"Яка з версій пріоритетна? Друга. І вона єдина, яка має низку непрямих підтверджень. По-перше, це тривалий час перебування на аеродромі. По-друге, і це більш показово, 9 і 10 листопада, якраз перед початком прильотів Іл-76, у напрямку аеродрому "Мачулищі" було зафіксовано мінімум 16 тралів з контейнерами для ракет під ЗРК С-300/400 (по 4 ракетні контейнери на кожному) - мінімум 64 ракети", - йдеться в заяві.

Фахівці додають, що для підтвердження версії з одночасним завезенням та вивезенням різної зброї наразі недостатньо даних.

Ракети можуть вивозити на такі аеродроми:

"Міллерове" (Ростовська область) — 4 рейси

"Ростов-на-Дону-Центральний" (Ростовська область) - 2 рейси

"Чкаловський" (Московська область) — 1 рейс

"Сеща" (Брянська область) — 1 рейс


Якщо припущення підтвердиться, що ракети перевозять до Ростовської області, РФ, відбувається  постачання ракетами угруповання на Луганському та Донецькому напрямках.

 

 

 

Фото з відкритих джерел