Logo
14 Вересня 2019, 17:20

До мера Яремче звернулась українська акторка з проханням захистити птахів

Актриса Ірма Вітовська написала лист-звернення до мера міста Яремче Василя Онутчака з проханням захистити птахів, яких незаконно використовують для фотопослуг

Лист оприлюднено на сторінці організації UAAA у соцмережі, пише Типовий Франківськ.

Зазначається, що акторка вже зверталася з таким проханням раніше. В результаті, двоє птахів, яких незаконно використовували для фото передали до реабілітаційного центру у Галицькому національному природному парку.

"На жаль, в липні місяці 2019 року, знову біля водоспаду Пробій з’явились чергові жертви фото підприємців – вухата сова та орлан-білохвіст.

Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Червоним списком МСОП (статус – близький до загрозливого), Європейським червоним списком, конвенцією CITIES, а також Бонської та Бернською конвенціями.

Для збереження орланів-білохвостів потрібні заходи з охорони місць гніздування птаха (створення заповідників та заказників), підсилення контролю за незаконним відстрілом, а також пропаганда природоохоронних заходів серед населення, а не демонстрація пригніченого, ручного птаха.

Те, саме стосується й сови сухатої. Сова вухата (Asio otus) належить до видів птахів, які ведуть нічний спосіб життя, примушування її до активності вдень з метою фотографування призводить до порушення цирканного ритму птаха, що може призвести до розладів фізіології та поведінки тварини.

Тому така форма використання сови є однією з форм жорсткого поводження", йдеться у листі.

Також акторка нагалада про те, що використання тварин, занесених до Червоної книги України заборонено.

"Вважаю за потрібне також згадати про нормативні акти, які регулюють використання диких тварин: Закони України «Про тваринний світ», «Про Червону книгу України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину» «Про забезпечення благополучного санітарно-епідемічного благополуччя населення», Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Порядок утримання та розведення диких тварин у неволі або напіввільних умовах», Конвенція про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ в Європі (приєднання у 1996 році), Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою знищення (приєднання у 1999 році), – йдеться у листі", - пише жінка.

Акторка просить мера Яремче Василя Онутчака взяти під особистий контроль появу таких послуг на території туристичного Яремче і застосувати всі відповідні дії щодо недопущення надання незаконних фотопослуг з тваринами. Та запевнила, що готова всіляко посприяти у даній ситуації.