Добровільний пожежний рух – це рух, який об’єднує мешканців громади та розвиває культуру пожежної безпеки. Після створення мережі підрозділів добровільної пожежної охорони час очікування пожежних у віддалених населених пунктах значно скорочується: з 40–70 до 5–20 хвилин.
Як працює Добровільна пожежна команда?
Коли трапляється лихо, місцеві добровольці готові швидко зреагувати на ситуацію й до прибуття основних сил розпочати дії щодо локалізації надзвичайної події, а в деяких випадках – самостійно її ліквідувати.
Основними завданнями добровільної та місцевої пожежної охорони є:
- забезпечення пожежної безпеки;
- запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків;
- гасіння пожеж, рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій;
- в найкоротший час реагувати на пожежі та надзвичайні ситуації.
Хто може бути членом Добровільної пожежної команди?
Члени ДПК – це добровільні пожежники, тобто ті хто безпосередньо залучаються до гасіння пожеж. Членами ДПК можуть стати повнолітні особи, без обмежень по статі, придатні за станом здоров’я до небезпечних робіт, уклали з ДПК договір та пройшли первинну підготовку.
ДОЛУЧАЙТЕСЯ І ПОКРАЩУЙТЕ ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ ТА ГОТОВНІСТЬ ДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ!
Проєкт «Волонтерство в громадах: виклики та рішення з безпеки в умовах воєнного часу» реалізовується МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття».
Ідея ініціативи народилися за участі й стосується саме підвищення ефективності взаємодії між службами ДСНС, керівництвом територіальних громад, представниками громадських і волонтерських організацій Прикарпаття.
Програма «Спільнодія» впроваджується у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу .
Відеролик створено на замовлення МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» у межах Програми «Спільнодія», що впроваджується Фонд Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу European Union in Ukraine.
Думки, викладені у цьому відео не обов’язково відображають позицію Фонду, організацій-партнерів та Європейського Союзу.