Logo
12 Квітня 2021, 22:30
Теги: Дністер

Документи не підтверджують підставність здійснення робіт: Комісія міськради про заскління "Дністра"

Комісія від Івано-Франківської міської ради, яку створили, аби дослідити реставрацію готелю "Дністер", зробила свої висновки щодо підставності здійснення робіт із скління підколонного простору.

Про це Суспільному Карпати повідомив голова комісії, директор департаменту містобудування та архітектури Орест Кошик.

"Було зафіксовано заскління підколонного простору вказаного об’єкту. Власником будівлі було представлено для ознайомлення лише частину робочого проєкту, а саме — аркуш із кресленнями фасаду будівлі з боку вулиці Шевченка із відображенням заскління підколонного простору", — йдеться в складеному комісією акті.

Також встановлено, що за погодженням таких робіт до департаменту містобудування та архітектури міської ради ніхто не звертався.

Комісія вирішила:

Надані документи не підтверджують підставність здійснення робіт із заскління підколонного простору будівлі колишнього готелю "Дністер" за адресою: вул. Січових Стрільців, 12.

Звернутися до управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА як уповноваженого органу охорони культурної спадщини на території Івано-Франківської області та сторони охоронного договору щодо надання інформації про погодження проведення робіт із скління підколонного простору.

Звернутися до центрального уповноваженого органу з питання держархбудконтролю щодо надання інформації про дозвільну документацію в частині заскління підколонного простору.

Враховуючи значний суспільний резонанс, рекомендувати власнику будівлі добровільно повернути підколонний простір будівлі у попередній стан.

До слова, сьогодні представники громадської організації "Кам’яниця Австрія", серед яких — жителі частини будівлі, яка залишилася без капітального ремонту і реконструкції, прийшли на позачергову сесію міської ради та висловили свої вимоги. Зокрема, вони хочуть, щоби склопакети демонтували та повернули колонам первинний історичний вигляд.

"Від управління культури ОДА вимагаємо звітності за недотримання охоронного договору та притягнення до відповідальності осіб, які, знехтувавши службовими обов'язками, допустили радикальну зміну зовнішнього вигляду та габаритів споруди. Розірвати договір оренди паркувальних місць на вулиці Шевченка з власником готелю "Дністер" під облаштування приватної автостоянки та відновлення безперешкодного пересування людей пішохідною зоною", — повідомив представник організації Тарас Олійник.

Також, за словами чоловіка, вимагають від міського голови та міськвиконкому провести експертизу та публічно поінформувати громаду про результати. А до завершення цих дій зупинити проведення робіт та не вводити будівлю в експлуатацію.

"Я черговий раз звертаюся до пана Бойка з проханням розісклити колони. Думаю, треба шукати певний компроміс. Я за компроміс, за те, щоб Бойко почув громаду. Першим кроком він має розісклити колонаду та дати доступ до тротутару. Це буде хороший крок до діалогу", — сказав Руслан Марцінків.