Logo
30 Листопада 2019, 13:53
Теги: Долина

Долина першою отримала Концепцію ревіталізації до 2029 року

Днями, у Львові відбулась підсумкова відкрита конференція “Нові ідеї у ревіталізації міст” в рамках проекту “Ревіталізація як нова ідея щодо сталого розвитку міст.

Польські ідеї із сфери ревіталізації для українських міст – самоврядування міст у публічній дипломатії”, йдеться на сайті Долинської міської ради.

Проект реалізовували ГО “Товариство Лева” міста Львів та “Terra Humana” м.Варшава, за фінансової підтримки Міністерства Закордонних справ Республіки Польща.

Від нашого міста і Долинської ОТГ у роботі Конференції взяли участь учасники попередніх майстерень Проекту, а це – працівники та представники депутатського корпусу Долинської міської ради, просвітницьких, громадських організацій, підприємці, представники засобів масової інформації.

Конференція стала формою активного обміну досвідом, а її результатом є систематизація знань та кращих практик, пов’язаних з польським досвідом ревіталізації міст.

Ревіталізація – поняття, яке характеризує процеси відновлення, оживлення, відтворення. Як ми вже розповідали в минулих публікаціях, Долина – одне з 5 міст-учасників.

Саме Долина у вересні цього року відкрила п’ятірку міст-майстерень України, в яких представники уряду Польщі передавали знання, власний практичний досвід з ревіталізації як нової ідеї розвитку міст. Під час триденного семінару в нашому місті експерти ознайомили учасників семінару з інноваційними рішеннями та нетиповими ідеями, які можна застосувати у сучасних умовах для розвитку та відновлення міста. Учасником з Прикарпаття була також Надвірна. Із Львівської області це Жовква і Миколаїв, а Чернівецької місто Вижниця.

Як результат – на підсумковій Конференції представникам кожного міста – учасника були вручені Концепції ревіталізації до 2029 року, розроблені учасниками та експертами.

Відкриття Конференції розпочалось з вітального слова Генерального консула Республіки Польща у Львові Елізи Дзвонкєвіч. Презентував результати проекту й розроблені програми ревіталізації всіх 5 міст –учасників юрист, тренер, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, управління в місцевому самоврядуванні та НУО, стратегічного планування, член правління TERRA HUMANA (Варшава) Ярослав Біттель. Опісля відбулось урочисте вручення Концепцій ревіталізації. Долина отримала Концепцію ревіталізації першою. Вручив Ярослав Біттель цей документ начальнику відділу енергозбереження, інвестицій та муніципального розвитку Долинської міської ради Наталії Головатій.

Опісля програму ревіталізації міської економічної та соціальної інфраструктури презентував колишній мер району Прага-північ столичного міста Варшави, член Ради самоврядного Сейму Мазовецького воєводства Войцех Заблоцкі.

Про ревіталізацію на основі спортивних та культурних інвестицій розповів бурмістр міста і гміни Загуж Ернест Новак, а про багатовимірну ревіталізацію на прикладі міста Лєшно – директор міської публічної бібліотеки в місті Лєшно, спеціаліст з промоції та маркетингу самоврядних територій Уряду гміни Кшивінь; журналіст, письменник (Вєлькопольське воєводство) Анджей Кузьміньскі.

Заключним був формат спілкування «питання та відповіді» зі спікерами. Він стосувався практичних аспектів оновлення міського простору.

Дякуємо організаторам і тренерам за цікаві, потрібні, корисні знання майстерень польського добросусідства. Бо якщо маємо для Долини розроблену Концепцію ревіталізації, то обов’язково прийде час на її втілення!