Рятувальники повідомляють, що дорогою на Піп Іван часто травмуються туристи, через неправильний обраний маршрут.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook місцевий краєзнавець та гірський рятувальник Василь Фіцак, пише Типовий Франківськ.
"Хоча в горах вже літо, проте на схилах ще стоять сніжники з твердого снігу. Досвідчені туристи траверсуючи снігові чи травяні схили завжди мають льодоруби чи трекінгові палиці, які у випадку зриву можна використати для самозатримання", - пише рятувальник.
Як зазначає Василь Фіцак, що випадки тапились на траверсі гори Бальзатул та додає, що є промаркований з'єднювальний безпечний маршрут від сідловини до хребта, багато туристів скорочують маршрут йдучи траверсом. Місцями схил дуже стрімкий і небезпечний навіть влітку.
Так, 12 червня до пункту рятувальників звернувся старший чоловік, який траверсуючи цей схил, зірвався на сніжнику і вилетів на каміння та зазнав травми голови. Сильні забої лобової частини та серйозне розсічення до основи кістки черепа. Надавши допомогу, супроводили його в урочище Погорілець та передали працівникам швидкої допомоги.
Така ситуація трапилась і наступного дня. Рятувальникам надійшло повідомлення, що на цьому ж сніжному перевалі зірвалась дитина. Так, як дівчинка була легкою і без наплічника, то зазнала легких травм, обдерла лікті і бедра, сильно перелякалась. Після надання допомоги, вона самостійно в супроводі батьків почала спуск до населеного пункту.
Василь Фіцак каже, що обидва випадки закінчились добре.
"Хочеться ще раз наголосити: ходіть бепечними маркованими маршрутами, не скорочуйте їх, уникайте сніжників і мокрих трав'яних схилів, пересування ними в темний період чи туман. Не допускайте спуску на целофанових мішках сніжником, оскільки це може призвести до серйозних травм. Опитуючи туристів, дуже мало з них йдучи цим маршрутом рухались маркованою стежкою.", - звертається рятувальник.
На фото позначено жовтим маркований маршрут, а червоним траверс, яким скорочують.