Logo
29 Січня 2020, 12:38

У фільмі "Довбуш" зіграли головні ролі двоє франківських акторів

Вже скоро на українські екрани вийде історико-пригодницька драма про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю, легендарного ватажка опришків ‒ Олексу Довбуша.

На реалізацію проєкту у 2017 році Держкіно виділило 65 млн грн (загальний бюджет становить 86,7 млн грн), який виграв у секції “Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору)”, пише Український дощ.

Режисером картини став Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – “Поводиря” і “Мамая”. Він обіцяє, що цей фільм буде сучасним та актуальним для усіх

«Для мене актуалізувалась ця історія в той момент на Майдані, коли я побачив, як “беркут” попер на мітингувальників, їх було мало, вони почали відступати. І раптом один зупинився, зняв з себе куртку й по пояс голий сам, з палкою пішов на цю чорну стіну. “Беркут” зупинився. Я досі не знаю, хто це був, але я побачив, як він змінив хід історії», – розповів режисер у Львові під час фестивалю «Львів – місто літератури».

Роль Олекси Довбуша зіграє Сергій Стрельников, який знявся у більш ніж 50 фільмах та серіалах («Пристрасті за Чапаєм», «Володимирська, 15»). Роль Івана Довбуша, брата Олекси, зіграє заслужений артист України Олексій Гнатковський, кохану Довбуша Марічку зіграє Даша Плахтій, а у ролі Правиці – Ростислав Держипільський.

Сюжет стрічки розгортається у першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Зйомки фільму “Довбуш” почалисьу серпні 2018 року кінокомпанією «Пронто Фільм» за підтримки Держкіно України. Знімали стрічку у мальовничих Карпатах, де були обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.