Logo
10 Квітня 2021, 16:16

Дуб, липи, ясень: в одному із лісгоспів Прикарпаття висадили понад 800 саджанців

Для відтворення лісів у працівників державних лісових господарств достатньо знань і ресурсів.

Про це інформує Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, пише Типовий Франківськ.

«Дбати про ліси та розумно використовувати цей дар природи – обов’язок лісівників. Заради майбутніх поколінь щороку працівниками держлісгоспів створюється декілька сотень гектарів нових лісів. Це понад два мільйони саджанців. Для відтворення держлісфонду області у наших лісівників є необхідні знання та ресурси», – наголосив Олег Ярошик, т.в.о. начальника обласного управління під час акції «Створюємо ліси разом». 

На території Солотвинського лісгоспу працівники Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства та лісівники даного підприємства висадили понад 800 саджанців дуба звичайного, липи, ясеня та горіха чорного.

«Дуб звичайний – це головна лісотвірна порода лісу цієї місцевості. Горіх чорний ми вводимо у склад через непоганий приріст, хорошу посухостійкість і цінну деревину, – пояснив вибір порід дерев для заліснення директор Солотвинського лісгоспу Ігор Лучин. – Липа – це хороший медонос та екологічно чисте дерево. Особлива цінність прихована у структурі деревини липи. Надзвичайно пориста та духмяна, вона цілюще впливає на легені людини. Також липа високо цінується як матеріал для різних дерев’яних виробів та будівництва, що не вимагає високої міцності».

За умови хорошого і вчасного догляду новостворені лісові культури стануть у майбутньому справжніми високопродуктивними та цінними лісовими насадженнями.

Акція «Створюємо ліси разом» триватиме до 17 квітня у всіх державних лісогосподарських підприємствах Франківщини. Під час весняної лісокультурної кампанії лісівники планують створити 418 гектарів молодих лісів, 113 гектарів залишать під осінні лісокультурні роботи.