Logo
29 Листопада 2022, 18:11

Два сценарії війни в Україні: полковник ЗСУ розповів, чого очікувати взимку

Українські війська випередили окупантів в частині якості, але армія РФ все ще має кількісну перевагу.

Бойові дії в Україні взимку залежно від погоди можуть розвиватися за одним з двох сценаріїв, але очікувати затишшя на фронті не варто.

Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник.

За його словами, зима однозначно буде впливати на хід бойових дій, "але вони жодним чином не відміняться".

"Якщо зима буде морозна, що є малоймовірним для півдня, то важка техніка зможе рухатись, бо грунт підмерзне. Нагадаю, танк - це 39-43 тонни, важка артилерійська установка 2С19 - у межах 42 тонн, а БМП і БТР - 10-12 тонн. Тоді логіка бойових дій не зміниться", - зазначив полковник.

Якщо ж зима буде теплою з великою кількістю опадів, і грунт стане мокрим, тоді Черник прогнозує повторення ситуації на початку повномасштабної війни - "коли величезна кількість російської техніки загрузла у наших грунтах".

"Тоді все перейде у фазу посиленої артилерії, бо на цю хвилину війна - на 95% артилерійська. Але я не поділяю точки зору, що буде затихання фронту. Важкі артилерійські багатократні залпи - це також війна. Вона є головною. В частині якості ми давно випередили, але, на жаль, в частині кількості він ще має перевагу", - наголосив військовий експерт.

Також Черник нагадав про 300 тисяч мобілізованих росіян на підході - "це неймовірно багато, їх ще доведеться перемолоти".

 

 

 

Фото з відкритих джерел