Logo
6 Жовтня 2020, 13:51
Теги: змагання

Двоє прикарпатців вибороли перемогу на кубку FIS зі стрибків на лижах з трампліна

Кубок FIS зі стрибків на лижах з трампліна в румунському Ришнові закінчився перемогою двох прикарпатських спортсменів Євгена Марусяка та Віталій Кілініченко.

Про це розповіли на прессконференції, пише Типовий Франківськ.

Слен збірної України зі стрибків з трампліна Віталій  Кіліченко зайняв перше місце у другому етапі з результатом 92,5 метра.

«Це дасть великий стимул на майбутнє. Змагання в Румунії було важким. На другий день налаштувався, але виникла заміна і Марусяк Євген виграв. Я радий, що так сталося. Ми часто їздимо на «фіскали». Ми часто тренувалися на тому трампліні. Праця все-таки має свої плоди», - каже Віталій.

За його словами, на змаганнях було багато країн та багато суперників, але все ж їм вдалося вибороти перемогу.

«Були команди з Америки, Словаччини, Румунії, Чехії. У суперників була можливість тренуватися, у них є трампліни для цього. Це були сильні суперники. Це класно, коли ти летиш без парашута і думаєш, як виконати свій найкращий стрибок і отримуєш велике задоволення. Більші ніж половину життя я фанат цього спорту - 18 років»,- розповів спортсмен.

Другим переможцем став член збірної команди України Євген Марусяк, який стрибнув на 91 метр першого дня змагання.

«Класно стати на таку високу сходинку. Для мене це велике досягнення в спорті. Я йшов до цієї цілі 10 років. Є і вища планка, але я радію, що вже мінімальний відсоток зроблено і досягнено. Скільки праці вкладаємо кожного дня! Дуже приємно, що ми виграли в цих змаганнях. Перед стартом дуже важко морально. Коли виходиш і чуєш, як, хто там стрибнув. Але коли ти збираєшся, то робиш ще краще», - каже Марусяк.

Старший тренер Івано-Франківської області зі стрибків з трампліна Василь Прокоп‘юк каже, що такого результату з області ще ніхто не отримував.

«Коли Женька прийшов вперше займатися я побачив вроджений талант. Він переніс одну травму, але це не вплинуло на роботу. В Алмати він теж виграв золоту медаль. Дуже приємно, що сьогодні він теж виграв золоту медаль. Коли ти попадаєш в тридцятку цього змагання можеш перейти в іншу групу», - каже Прокоп‘юк.

Тренер школи вищої спортивної майстерності Івано-Франківська Володимир Бощук зауважив, що попри карантин хлопці все одно тренувалися. Євген тренувався вдома, Віталій - на відстані.

«Стосовно змагань - я дуже приємно здивований, що хлопці змогли досягнути такого результату. Через карантин, було важко тренуватися, але це все не було марно. Хлопцям теж не легко. Вони 7 місяців не стрибали. Хочу подякувати їм за терпіння і самовіддачу», - наголосив тренер.

За його словами, у Верховині вже роблять покриття для навчального трампліна, але до зими його доробити не встигнуть.

«Надіємося, що в літній сезон ми матимемо можливість навчатися вдома. Бо постійно тренуватися за кордоном немає змоги», - зауважив Володимир.

Нагадаємо, міжнародні змагання стартували 3 жовтня в румунському місті Ришнов. Загалом у змаганнях взяли участь 23 спортсмени з п’яти країн. Для українців це були перші закордонні змагання в цьому сезоні.