Днями відбулося засідання підкомітету з питань раціонального використання водних ресурсів та моніторингу навколишнього природного середовища, де виступили представники ДСНС України та Державне агентство водних ресурсів України щодо льодоходів та готовності до можливих сезонних підтоплень.
Про це повідомив депутат від 85-округу Едуард Прощук, пише Типовий Франківськ.
Якщо коротко резюмувати з доповіді:
Були випадки виходу води на заплаву і підтоплення сільськогосподарських угідь в прирічкових селах в Волинській і Львівській областях.
Ймовірні нетривалі затоплення берегів, прируслових територій, вихід води на заплави, особливо, в Прип’яті, в Київській та Чернігівській областях.
В Карпатах у зв’язку із березневим снігом можливе підвищення рівня води в річках. Загалом весняне водопілля звичайне явище і загрози надзвичайних ситуацій немає, але рятувальники тримають руку на пульсі.
У Водагентстві зазначають, що оптимістичний прогноз може зіпсувати попередження синоптиків про опади, тому вони готуються до можливих паводків та щодня проводять моніторинги й інформування щодо наявної ситуації.
Також розглянули зміни до Водного кодексу України: уточнили перелік первинних водокористувачів законопроекту №3969 до другого читання. Законопроект деталізує саме визначення водокористувачів й урегульовує умови використання води з каналів, водогосподарських систем і водогонів.
"Наприкінці засідання анонсував для колег реєстрацію законопроекту Про руслоочисні та руслорегулювальні роботи. Це актуальне питання для Західної України, особливо для Прикарпаття. І, я вірю, важливий інструмент у вирішенні проблеми запобігання важких наслідків паводків", - зазначає нардеп.
За його словами, мета проекту: впорядкувати і спростити проведення руслоочисних робіт в руслах малих і гірських річок, забезпечити проведення превентивних заходів та оперативність усунення шкідливої дії вод. Також після прийняття, законопроект сприятиме унеможливленню несанкціонованого видобутку мінеральної сировини в руслах річок.