Logo
12 Листопада 2020, 09:07

Едуард Прощук: Є ризик, що кошти екоподатку не використовуватимуться за призначенням

Екологічний комітет розглянув законопроект  №3631, який стосується долі екоподатку.

Мова йде про ЗУ №3631 «Про зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів». Про це йдеться на сайті народного депутата Едуарда Прощука, пише Типовий Франківськ.

"Скажу одразу, спільним рішенням відправили його на доопрацювання, але під час обговорення не обійшлось без дискусії. Сьогодні підприємства забруднювачі сплачують екоподаток до державного й місцевого бюджетів, щоб влада використовувала ці кошти на природоохоронні заходи", - зазначив Прощук.

На засіданні звучали пропозиції частину екоподатку спрямувати не до державного бюджету, а на модернізацію підприємств забруднювачів. Умовно, на їх нові системи фільтрації чи очищення. Підприємство оновлюється й, відповідно, менше забруднює середовище.

"Ідея первинно хороша, але є ризик, що кошти не будуть використовувати за призначенням, також відсутній механізм контролю. Справді, є випадки, коли кошти з екоподатку в містах чи областях використовуються не раціонально. Та ми не можемо допустити забрати екоподаток з місцевих бюджетів через помилки керівництва на місцях і нераціонального використання коштів. Це не державницька позиція і вона не виправдовує себе. Я наголосив, якщо впроваджуються якісь податкові пільги підприємствам (згідно 103 статті бюджетного кодексу) повинна передбачатись компенсація недоплаченого екоподатку місцевим бюджетам, а цього в законі наразі немає. Тому допрацьовуємо законопроект", - зауважив народний депутат.