Logo
12 Жовтня 2020, 14:55
Теги: Прощук, еко

Едуард Прощук: Ми почали складний законодавчий процес щодо управління відходами

Днями в Івано-Франківську відбувся Національний екологічний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Організатори заходу Всеукраїнська екологічна ліга, голова організації Тетяна Тимочко. Чи не найбільшу увагу на форумі приділили законодавчому напрямку. Серед експертів на заході виступили: народний депутат, член екологічного комітету Едуард Прощук, заступник Міндокілля Руслан Стрілець, голова Держекоінспекції Андрій Мальований, пише Типовий Франківськ із посиланням на прес-службу народного депутата. 

Найбільша прогалина щодо управління відходами в Україні – законодавство. Саме тому законодавчому напрямку відвели чи не найбільшу увагу під час форуму. Україна немає загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з відходами та немає контролю, а це призводить до утворення несанкціонованих звалищ та інших порушень.

«Нам потрібен прорив у цій темі. Я переконаний, що напрацювання, які ми зробимо, стануть базисом для майбутніх ефективних рішень. Екологічний комітет Верховної Ради і я особисто розуміємо, які виклики стоять перед нами стоять», – наголосив Прощук.

Едуард Прощук звернув увагу на головні напрацювання та перспективи у законодавстві України. Один з них – Закон «Про управління відходами», який мали прийняти ще у 2019 році, але в народних обранців не вистачило політичної волі. Наступними чекають погодження Закони «Про відходи електричного та електронного обладнання», «Про обмеження обігу пластику», «Про батареї та акумулятори» тощо.

«Ми почали цей складний процес і доопрацьовуємо його до другого читання. Важливість його прийняття в тому, що до нього прив’язані десятки інших нормативно правових актів, які можуть покращити екологічну ситуацію в Україні», – підкреслює Едуард Прощук.

Ще один важливий крок – встановлення розподілу та правил надходжень від екоподатку та перерозподіл податку в 2021 році. Екологічна ліга з представниками ОДА в областях пропонує перерозподіл 80×20. Це дозволить, щоб більша частина екоподатку від забруднювача надходила місцевим бюджетам. Едуард Прощук наголосив, що готовий просувати питання на законодавчому рівні та відстоюватиме його в Міністерстві.