Logo
25 Квітня 2021, 10:22

Едуард Прощук: Учасники ліквідації Чорнобильської АЕС заслуговують, щоб про них пам’ятали

Впродовж багато років не вирішеним залишається питання виплат і забезпечення гідного рівня соціального захисту для ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Про це ідеться на сторінці народного депутата України Едуарда Прощука у Фейсбук, пише Типовий Франківськ.

За його словами, ситуація актуальна і досі, тому для того, щоб на неї вплинути, Уряд та Верховна рада повинні працювати консолідовано. 

"Ця ситуація не залишає в спокої і наших прикарпатських героїв з 25 бригади Івано-Франківського протипожежного батальйону (в/ч 6033). Тоді, ціною власного життя й здоров’я вони боролись з техногенною катастрофою, а зараз змушені боротись за виплату гарантованих державою і законодавством компенсацій. Багато законопроектів щодо цього зареєстровані в парламенті, але більшість із них нереальні й не можуть працювати на практиці. Тому підніматиму публічно цю тему на рівні Києва й парламенту", - зазначив Прощук.

Також, Едуард Прощук зазначив, що ліквідатори ініціюють встановлення пам'ятного знаку героям в Новицькій ОТГ. 

"Буду допомагати в цій справі і заохочувати приєднатись меценатів. Переконаний, учасники ліквідації Чорнобильської АЕС заслуговують, щоб про них пам’ятали. Вдячний за віддану працю і готовий допомагати!", - додав нардеп.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року, о 1 год. 23 хв., на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.