Logo
29 Квітня 2021, 19:22

Едуард Прощук зареєстрував законопроект про врегулювання руслоочисних робіт в гірських річках

В Західних областях, в тому числі й Прикарпатті, гостро відчувається відсутність законодавчого врегулювання руслоочисних робіт в гірських річках.

Як зауважує народний депутат України від Калущини Едуард Прощук, річки переповнені камінням, сміттям, поваленими деревами.А це одна з причин виходу води з берегів, розлиття річок, а відтак – паводків під час весняного танення снігу та ускладнення наслідків паводків. Все це в комплексі збільшує масштаби збитків, ідеться на сайті народного депутата.

«Саме тому, зареєстрував законопроект про зміни до ст. 86 Водного кодексу України, який законодавчо закріплює механізм очищення русл річок, в тому числі, регулює проблему незаконного видобутку щебню. Сподіваюсь, на підтримку колег та успішне майбутнє голосування за цей законопроект», - наголошує Едуард Прощук.

Як пояснює народний депутат, зараз, фактично, відбуваються крадіжки гравію. Але коли цей процес відбуватиметься офіційно, кошти від видобутку будуть наповнювати місцеві бюджети громад. Тож кожна громада зацікавлена в такому процесі.