Logo

Назарій Іванів: про екологічну ситуацію в Брошнів-Осадській громаді

У смт. Брошнів-Осада, що на Калущині для виробничих потреб ТОВ "Свісс Кроно" планується нове будівництво відділення по підготовці смоли.

Масштаби вражають - потужність виробництва готового продукту - карбамідно формальдегідної смоли та меламін карбамідно формальдегідної смоли - сорок чотири тисячі тон в рік. Така діяльність, в свою чергу може призвести до значного погіршення екологічної ситуації у громаді.

У 2017-2020 роках, Назарій Іванів  будучи головою Брошнів-Осадської територіальної громад разом з депутатським корпусом та виконавчим комітетом з перших днів діяльності ініціювали звернення в усі можливі інстанції, зокрема і до керівництва ТОВ СВІСС "Кроно", з вимогою встановити фільтри з очистки викидів з виробничих потужностей на підприємстві, адже питання екології одне із пріоритетних.

І як результат, перший етап фільтрувальних установок австрійської фірми Scheuch було встановлено. В наступні роки планувався і другий етап облаштування очистки відпрацьованого повітря повного технологічного виробництва.

За словами обласного депутата від політичної партії «Всеукраїнського об’єднання «Платформа Громад» Назарія Іваніва станом на сьогодні бачимо зовсім іншу картину:

"Мене як депутата обласної ради, хвилює стан довкілля у нашій громаді та довколишніх селах, оскільки екологічна ситуація уже не найкраща, а ще додаткові виробничі потужності з виготовлення формальдегідної смоли завдадуть негативного впливу на екологію. Тому закликаю всіх жителів громади не залишатися байдужим до цієї ситуації. Адже здоров’я людей – безцінне!"

Уже у березні, реагуючи на звернення ТОВ «СВІСС Кроно» Брошнів-Осадська селищна рада звернулася до Калуської районної державної адміністрації про дострокове внесення змін до генерального плану та схеми зонування смт. Брошнів-Осада з метою розширення виробничої діяльності. 

Детальніше про виробничі процеси на офіційному сайті Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.