Logo
26 Січня 2023, 20:19

Економіка України через війну скоротилася на 35%, - ООН

Через повномасштабну війну українська економіка скоротилася більш ніж на 35%. Сьогодні щомісячний дефіцит бюджету України оцінюють у 5 млрд доларів.

Про це йдеться у звіті ООН, передає Типовий Франківськ.

Європейський Суд планує виділити 18 млрд євро на економічну підтримку України. Утім, за словами економістів, цього може виявитися недостатньо.

"Економіка України скоротилася на більш ніж 35% у 2022 році через масове руйнування інфраструктури, зокрема залізничного та інших сполучень із сусідніми країнами, дорожньої мережі та мостів", - йдеться у звіті.

Російські удари по об'єктах критичної інфраструктури, блокування портів та пошкодження металургійних заводів несуть істотний вплив на економіку України.

"Перспективи української економіки в 2023 і 2024 роках дуже невизначені і будуть залежати від багатьох факторів, зокрема, від припинення бойових дій і початку відновлювальних робіт", — зазначають економісти.

Національний банк зміг забезпечити лише близько третини загальних потреб державних витрат. Пряме монетарне фінансування призвело до виснаження валютних резервів, що підштовхнуло Україну до девальвації національної валюти.

 

 

 

Фото з відкритих джерел