Logo
12 Жовтня 2021, 17:04

"ЕкоСистема" стала офіційним державним вебпорталом: які послуги там містяться

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема»", яким врегульовується питання функціонування єдиної екологічної платформи, яку Міндовкілля в тестовому режимі запустило ще в травні 2021 року.

Урядовий портал повідомляє, що цей документ визначає "ЕкоСистему" як загальнодержавну екологічну автоматизовану інформаційно-аналітичну систему, інтегровану з порталом "Дія", яка покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також — ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом та громадою з метою отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

Платформа вже містить 7 онлайн послуг, 66 реєстрів відкритих екологічних даних, 3 інтегровані інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів. 

"Відсьогодні «ЕкоСистема» стає офіційним державним веб-порталом. Це єдиний ресурс перевіреної екологічної інформації та отримання екологічних адмінпослуг. На її базі ми вже відкрили 66 реєстрів і постійно працюємо над збільшенням кількості оприлюднених наборів екологічних даних. Вони доступні кожному громадянину нашої країни. До кінця 2021 року їх буде вже близько 80-ти. Україна виконує свої зобов’язання і відкриває для своїх громадян доступ до інформації про стан довкілля, що передбачено Орхуською конвенцією", — повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Документ також має:

• забезпечити високий рівень поінформованості українців про стан довкілля;
• полегшити впровадження механізму електронного урядування;
• гарантувати прозорість в діяльності органів виконавчої влади;
• спростити узагальнення та систематизацію інформації про довкілля, якою володіють органи державної влади на різних рівнях;
• сприяти узгодженню позицій стейкхолдерів та активізації участі громадськості при прийнятті рішень, які стосуються екологічної політики тощо.

Довідатися про екологічну ситуацію чи отримати дозвільні документи можна буде швидше та зручніше.

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне.