Logo
25 Січня 2021, 19:49

Екссуддя Грица, який у Франківську на смерть збив людину, отримуватиме пенсію у понад 100 тисяч гривень

Колишній суддя Господарського суду Івано-Франківської області Юрій Грица, який 10 років тому збив двох комунальників, буде отримувати понад 100 000 гривень щомісяця.

Таке рішення прийняв Івано-Франківський окружний адмінсуд, передає Prosud в Facebook.

В кінці 2020 Грица звернувся до суду з проханням перерахувати розмір його довічного утримання, мотивуючи це тим, що суддівський оклад за цей час збільшився. Згідно з рішенням суду, тепер екссуддя буде щомісяця отримувати 106 129 гривень.

«Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області як судді у відставці перерахунок і виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 19.02.2020», — йдеться у рішенні суду.

Згідно з декларацією, Грица прописався в горах, тепер як гірський житель має право на пільги і грошову надбавку в 20%.

«Проживати в будинку на 337 квадратів в Яремче - це важка доля і без надбавки не обійтися», — іронізують в ЦПК.

У чому звинувачується екссуддя Юрій Грица?

У серпні 2011 року Юрій Грица, перебуваючи, за даними слідства, в стані алкогольного сп’яніння, на Волзі скоїв наїзд на працівників Івано-Франківськводоекотехпрому, які проводили ремонтні роботи. В результаті один з них помер в обласній клінічній лікарні, інший — отримав інвалідність.

У 2019 розслідування у цій справі відновили.

В цьому ж році Грица був звільнений. Але не через скоэну ДТП, а через заяву про відставку за власним бажанням. В результаті Вища рада правосуддя відправила суддю в почесну відставку з усіма виплатами.