Logo
3 Листопада 2020, 12:45
Теги: елайнери

Вирівнювання зубів без болі: "невидимі" елайнери замінюють брекети

Красива усмішка — запорука успіху!

Це безсумнівно, адже найпершим на що звертають увагу при першій зустрічі із людиною - усмішка. Завдяки красивій усмішці нам легше налагодити контакт, домогтися визнання та успіху в суспільстві.

Типовий Франківськ вирішив дізнатися в ортодонта Медичного центру "Репобона" Людмили Трачук, що робити, коли усмішка не така вже й ідеальна.

Хороший спеціаліст ортодонт запропонує декілька варіантів, що зробити аби ваша усмішка була красива та "сяюча".

Людмила Трачук радить одним із хороших способів лікування є лікування — елайнерами.

"Ортодонтичний елайнер – прозора капа, яка поступово і м’яко впливає на зубний ряд, що спрямовує кожен зуб до правильного розташування. Вони виготовляються із полікарбонату, який не схильний до фарбування і досить міцний для переміщування зубів", - говорить ортодонт.

Якщо ж елайнери порівнювати із давно всім знаною брекет-системою. То слід зазначити, що виправити серйозні дефекти зубного ряду за допомогою кап навряд чи вдасться.

Цьому можуть служити ряд різних показань до застосування:

-різно виражені скелетні форми патології прикусу,
-наявність імплантів, чи мостовидних протезів.

Чим капи для вирівнювання зубів кращі за брекети:

- Прозорі та майже непомітні. Ніяких металевих дуг, брекетів та гумочок, які видно всім;
- Зручні в носінні, легко одягати й знімати пацієнтові;
- Завдяки впливу капи на всю поверхню коронки зуба досягається повний контроль за переміщенням зуба;
- Капа не травмує м’які тканини ротової порожнини;
- Досить швидке звикання до кап;
- Легкий догляд за ротовою порожниною і зубами, а також за самою капою. Для цього достатньо почистити зубною щіткою та сполоснути під протічною водою;
- Елайнери можна зняти в будь-який час, як, наприклад: під час їжі чи вживання гарячих напоїв;

Однак їх потрібно носити від 20 до 22 годин на добу, і 1 раз на місяць відвідувати лікаря.

"Буває, коли я розповідаю пацієнту всі етапи лікування капою, то пацієнт відмовляється від неї та обирає брекет-систему. Час лікування приблизно такий, як і з брекетами 1-2 роки. Але тут більша відповідальність лежить на самому пацієнту. Досить часто пацієнти після вживання їжі забувають її одягти. Декому просто незручно знімати капу для приймання їжі. Тому таким пацієнтам раджу лікування брекетами, оскільки вони незнімні і діють (лікують) 24 години на добу", - зазначає Людмила Трачук.

Чому ж елайнери стали такими популярними серед пацієнтів?

Відповідь одна – доступність! Елайнери не така нова система лікування, як всі думають. Вони виникли наприкінці 90-х років. Але на сьогодні вони стали досить доступними на теренах України, власне і для Івано-Франківська.

Раніше була одна фірма в США, яка виготовляла Invizilayn. Зараз їх розробляє більше фірм. Як і брекет-системи вони стали доступнішими.