Logo
21 Жовтня 2020, 18:18
Теги: газ

Енергоефективність чи коронавірус: на Прикарпатті зменшився обсяг споживання газу

За підсумками перших дев’яти місяців 2020 року використання блакитного палива на теренах області становило 264 308,385 млн кубометрів, що на 16 137,111 млн м3 або на 6,11% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це інформує ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут», пише Типовий Франківськ.

Зниження об’ємів споживання газу продемонстрували як побутові споживачі, так і юридичні особи - промислові підприємства, бюджетні та релігійні організації.

У порівнянні з минулим роком, прикарпатці скоротили витрати енергоресурсу з понад 249,87 млн кубометрів до 238,39 млн (-4,59% у відсотковому співвідношенні). І це попри зростання на 5 778 або ж на 1,33% числа домогосподарств, яких обслуговує найбільший на Прикарпатті постачальник природного газу - ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Юридичні особи, які є клієнтами ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут», використали для своїх потреб на 4,65 млн кубометрів або на 32,26% менше газу у порівнянні з 2019 роком.

Якщо на споживання природного газу промисловими підприємствами та бюджетними організаціями в певній мірі вплинула ситуація із COVID-19, то населення, очевидно, демонструє тренд до енергозбереження.

«Аналітика останніх років свідчить, що на Прикарпатті з року в рік зростає економія природного газу. Навіть цьогорічний історичний мінімум цін на блакитне паливо та зростання кількості клієнтів компанії не спричинили зростання споживання енергоресурсу, – розповідає директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» Юрій Пилипів. – Пояснити це можна не лише змінами в кліматі, але й впровадженням енергоефективних технологій, котрі дозволяють «спалювати» значно менше енергоресурсу».

Нагадаємо, що економити можна не лише утеплюючи вікна чи замінюючи котел на більш ефективний, але й беручи участь в акціях від ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут». Так, дві тисячі ощадливих власників домогосподарств на Прикарпатті придбали на опалювальний сезон 2020-2021 років у рамках акції «Твоя енергонезалежність» більше 6, 776 млн куб. м блакитного палива на суму 32,544 млн грн.