Logo
5 Березня 2021, 18:11

"ЄС" про вандалізм у Підпечерах: Обезголовлення пам'ятника Шевченку - не хуліганство, а погроза

В Івано-Франківській територіальній організації “Європейської солідарності” відреагували на акт вандалізму в селі Підпечери, де невідомі відпиляли голову пам’ятнику Тарасу Шевченку.

В “ЄС” не вважають цей випадок дурощами місцевих хуліганів і звертають увагу, що Шевченка понівечили в день останнього бою й загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича, пише Курс.

“Хтось скаже – дурні хулігани, не мають що робити. Не дурні. І не хулігани. Колись в, 1990х роках в селі Посіч знайшли трупи без голів. Дивним було і те, що хребці не були пошкоджені-порізані. Так сказала експертиза. І тільки старенькі старожили, стримуючи сльози, нагадали собі факт, що НКВДисти мали звітувати про кількість ліквідованих повстанців. Трупи не хотіли везти, то прив’язали голови до дерева, а ноги до машини, та й… Відрізана голова Шевченка – це не хуліганство. І навіть не наруга над символом. Це попередження Україні і українцям – ми готуємось. І тренуємось. Поки – на пам’ятниках. Такі дії мають нести за собою жорстку кримінальну відповідальність – не просто за зневагу і знищення культурної пам’ятки, – за загрозу Українській Державності”, – йдеться в заяві Івано-Франківської територіальної організації “Європейської солідарності”.

Івано-Франківська територіальна організація партії «Європейська Солідарність» закликала Національну поліцію, Службу безпеки України та прокуратуру докласти усіх зусиль для розслідування цього злочину.