Logo
15 Лютого 2023, 16:16

ЄС запроваджує "найжорсткіший в історії" пакет санкцій проти РФ

Сьогодні Єврокомісія оголосила "найжорсткіший пакет санкцій проти РФ", який коли-небудь запроваджував Європейський Союз.

Про відповідне рішення повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Типовий Франківськ.

"Вже майже рік загарбницька війна Росії сіє смерть і руйнування. Путін не лише веде жорстоку війну на полі бою, але й злісно атакує мирних жителів. За це має заплатити агресор. Сьогодні ми посилюємо тиск 10-м пакетом санкцій", - заявила вона.

До нового пакету обмежень для РФ увійдуть, зокрема, експортні заборони на €11 млрд. Йдеться про товари, які РФ не зможе замінити постачаннями з інших країн.

"Для максимального ефекту ми націлюємося на багато промислових товарів, які потрібні Росії і які вона не може отримати через треті країни. Це життєво необхідні товари, зокрема електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажівок і реактивних двигунів. І ми орієнтуємося на товари для будівельного сектору, які можуть бути спрямовані на російську армію, зокрема антени чи крани", - зазначила фон дер Ляєн.

Крім того, буде обмежено експорт товарів подвійного призначення та передових технологій. Йдеться про засоби керування новими електронними компонентами, які можна використовувати в російських системах озброєння, зокрема в безпілотниках, ракетах, гелікоптерах.

"Таким чином, ми заборонили всі технічні продукти, знайдені на полі бою. І ми подбаємо про те, щоб вони не знайшли інших шляхів потрапити туди (до РФ - ред.). Ось чому ми вперше в історії додаємо суб’єкти третіх країн під санкції щодо подвійного використання Росії", - зауважила президентка Єврокомісії.

Європейські обмеження торкнуться й Ірану, який так чи інакше допомагає РФ у її війні проти України. Так, ЄС запровадить обмеження проти 7-ми структур Ірану, пов'язаних з РФ.

"Тепер їм заборонено продавати Росії конфіденційні товари. І ми готові включити до списку додаткові іранські та інші компанії з третіх країн, які надаватимуть Росії таємні технології. Це має стати сильним стримувальним фактором для інших компаній і міжнародних торговців", - додала фон дер Ляєн.

За її словами, це будуть найжорсткіші санкції, які коли-небудь запроваджував Європейський Союз. Російська пропагандистська машина також постраждає. Крім того, будуть запроваджені заходи щодо запобігання обходу санкцій проти РФ.

"Ми пропонуємо (в новому пакеті санкцій - ред.) перерахувати путінських пропагандистів, а також додати військових і політичних керівників... Ми відстежуватимемо олігархів, які намагаються сховатися чи продати свої активи, щоб уникнути санкцій. І разом з державами-членами ми перевіримо усі заморожені активи російського центрального банку, які зберігаються в ЄС. Нам потрібно знати, де вони розташовані та скільки вони коштують. Це надзвичайно важливо з огляду на можливе використання державних активів Росії для фінансування відновлення України", - наголосила фон дер Ляєн.

 

 

 

Фото з відкритих джерел