Logo
18 Грудня 2020, 14:33
Теги: проєкт

Естетика архітектурного мінімалізму: франківський проєкт отримав престижну нагороду НСАУ

4 грудня Національна Спілка Архітекторів України - НСАУ підбила підсумки огляду-конкурсу «Премія Національної спілки архітекторів України 2020».

Спеціальну нагороду отримали відпочинкові будинки «ШПИЦІ» – проєкт, керівником якого є Володимир Гайдар, директор Палацу Потоцьких, пише Типовий Франківськ з посиланням на пресслужбу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Професійне журі, яке отримало і розглянуло 117 робіт (132 планшета) з різних регіонів України, вирішило відзначити спеціальною нагородою у номінації «Будівлі, комплекси і споруди» відпочинкові будинки «ШПИЦІ» – проєкт, керівником якого є Володимир Гайдар, директор Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац», з яким Кафедра архітектури та містобудування Інститут архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ (ІАБЕ) тісно співпрацює, а серед співавторів – викладачка кафедри АіМ Христина Василів та випускник-архітектор Юрій Атаманчук.

Варто зазначити, контрастна архітектура комплексу з’явилась як сучасний погляд на природоцентричну культуру життя й культивує особливу гармонію форм та притаманну регіону пейзажність. Автори проєкту підкреслюють, що їхньою метою було створення самодостатнього і виразного простору, заснованого на естетиці мінімалізму, любові до природи Карпат й водночас забезпечення повного комфорту для відпочинку гостей Шпиць.