Єврокомісія погодилася виконати одну з вимог польських фермерів, які раніше не змогли домовитись з урядом країни, що стосується "Зеленої угоди". Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в соцмережі Х.
"Останні новини! Конкретика для фермерів: пар (земля, не зайнята посівами для підвищення її родючості, – ред.) не буде обов’язковим вже цього року. Це результат моїх домовленостей з головою Єврокомісії. Інші деталі будуть ще сьогодні", – написав Туск.
Згідно з поясненням польського видання Business Insider Polska, однією з найбільших суперечок, які виникли внаслідок "Зеленої угоди", була вимога залишати землю під паром.
"Це означає, що частину сільськогосподарських угідь довелося вивести з користування. Спочатку з використання мали виключити до 10% землі сільськогосподарського призначення. Потім цю вимогу послабили – ЄК вказала 4% землі в господарствах понад 10 га", – йдеться у матеріалі.
Проте необхідність збереження землі під паром викликала великий спротив аграріїв.
"У Польщі ми маємо 322,5 тисяч кв. км площі, з них 58% сільськогосподарських угідь і 14 млн га орних земель. Якщо виключити з них 4%, то втратимо виробництво з 560 тисяч га. Це чиста арифметика. Тож я питаю, чи можемо ми в Польщі дозволити ліквідувати 56 великих господарств, 560 господарств по 1000 га чи 5,6 тисяч господарств по 100 га?" – цитує видання одного з польських фермерів.
При цьому у Єврокомісії підкреслили, що регламент стосується не лише ріллі. Вищезгадані 4% також включають канави, ставки, поля та буферні зони, живі огорожі та лісосмуги.