Logo
23 Лютого 2024, 17:30

Євросоюз затвердив 13-й пакет санкцій проти РФ

В Європейському Союз затвердили 13-й пакет обмежувальних заходів проти Російської Федерації.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС. Рада ЄС сьогодні затвердила тринадцятий пакет обмежувальних заходів проти режиму Володимира Путіна з огляду на другу річницю початку повномаштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема, санкції запроваджуються проти тих осіб, які відповідальні за продовження ведення незаконної, неспровокованої і невиправданої агресивної війни Путіна, і проти тих осіб, які суттєво підтримують війну.

У цьому зв'язку, вирішено застосувати обмежувальні заходи відносно додаткових 106 фізичних і 88 юридичних осіб за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Таким чином, тепер загалом європейські санкції цього типу застосовуються проти понад 2 тисяч фізичних і юридичних осіб.

Насамперед, нові санкції цілеспрямовано вдарять по військовому і оборонному секторах та пов'язаних з ними осіб, у тому числі тих, які причетні до постачання озброєння з Північної Кореї до Росії, а також представників судової влади, політиків місцевого рівня і людей, відповідальних за незаконну депортацію і військове перевиховання українських дітей.

Рада ЄС додала 27 нових компаній до санкційного списку, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії у її агресивній війні проти України. На ці компаній поширюватимуться більш суворі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також стосовно товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектору оборони та безпеки РФ. Деякі з цих компаній розташовані у третіх країнах (Індії, Шрі-Ланці, Китаї, Сербії, Казахстані, Таїланді і Туреччині) і були залучені до обходу торговельних обмежень. Інші компанії є російськими та причетні до розроблення, виробництва і постачання електронних компонентів для військово-промислового комплексу РФ.

Крім того, розширюється перелік заборонених предметів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню оборонного і безпекового секторів Росії шляхом додавання компонентів для розроблення і виробництва безпілотних літальних апаратів.

Євросоюз запроваджує подальші обмеження на експорт товарів, які сприяють розширенню виробничих потужностей Росії, таких як електричні трансформатори.